۱۳۹۰ مهر ۲۰, چهارشنبه

سخنان ویلیام هگ وزیر خارجه انگلیس در محکومیت سرکوب آذربایجانیها در ایران

آداپ : 
ویلیام هگ وزیر خارجه انگلستان روز دوشنبه  ۱٨ مهر ۹۰ (۱۰ اکتبر ۲۰۱۱) طی سخنانی سرکوب معترضان آذربایجانی به سو مدیریت در مسئله دریاچه ارومیه توسط حکومت ایران را محکوم کرد.
به گزارش وب سایت وزارت امور خارجه بریتانیا، ویلیام جفرسون هگ، وزیر امور خارجه، از تصمیم اتحادیه اروپا برای تحریم و فشارهای بیشتر بر روی عده ای از مقامات ایرانی که مسئول نقض آشکار حقوق بشر در این کشور هستند استقبال کرده است.
وزیران امور خارجه اروپا روز دوشنبه دهم اکتبر ۲۹ نفر دیگر را به لیست ۳۲مقام ایرانی که شامل تحریم اتحادیه شده اند، اضافه کرده اند. این مقامات به دلیل نقض گسترده و آشکار حقوق بشر در ایران با ممنوعیت و محدودیت سفر به اروپا مواجه بوده و دارایی هایشان مسدود می شود.
وزیر خارجه بریتانیا همچنین با اشاره به اعتراضات بر علیه سیاست خشکاندن دریاچه اورمیه، گفته است: «حکومت ایران اعتراضات بر علیه سوء مدیریت در خصوص یک دریاچه در شمال غربی ایران را با شدت سرکوب کرده، و برخی روزنامه نگاران دستگیر شده و خانواده شان مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند. ما به شناسائی آنهایی که حقوق مردم ایران را نقض می کنند می کنند، ادامه خواهیم داد.»
انجمن دفاع از زندانیان سیاسی آذربایجانی در ایران (آداپ) روز بیست و سوم سپتامبر گذشته در نشست روزنامه تایمز لندن برای انعکاس مسائل ایران که با شرکت وزیر امور خارجه بریتانیا برگزار شده بود حضور یافته و مسائل مربوط به نقض حقوق آذربایجانی ها در ایران به ویژه اخبار سرکوب تظاهرات مسالمت آمیز ترک های آذربایجان بر علیه سیاست خشکاندن دریاچه ارومیه را در نمایشگاه حاشیه این نشست مطرح کرده بود. روزنامه تایمز قسمتی از نمایشگاه مذکور را به فعالیت های آداپ و موارد نقض حقوق بشر آذربایجانی ها در ایران اختصاص داده بود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر