۱۳۹۰ مهر ۲۲, جمعه

مدير حقوق بشر وزارت امور خارجه ايرلند: رژيم ايران فاسد است

article picture

محمد مصطفایی ، وکیل دادگستری در سایت شخصی خود نوشت:روز دوازدهم اکتبر با برخي از مسئولين وزارت امورخارجه کشور ايرلند ملاقات نمودم. در اين ملاقات که آقاي کلين ورافتر مدير حقوق بشر وزرات امور خارجه ايرلند نيز حضور داشتند، در ابتدا در خصوص وضعيت حقوق بشر در ايران، رفتار دولت مردان و قوه قضاييه در 32 سال گذشته و نيز پيرامون سپاه، وزارت اطلاعات و سربازان امام زمان جمهوري اسلامي توضيحاتي داده و ضمن استفبال محدوديت ها نسبت به مقامات ايراني، نسبت به منتفي شدن تحريم عليه سه مقام بلند پايه ايران که پيش تر تحريم شده بودند اعتراض کرده و اين عمل اتحاديه اروپا را توهين به مردمان اروپا اعلام کردند.
آقاي کولين ورافتر ضمن اشاره به گزارش هاي سازمان ملل در خصوص نقض حقوق بشر در ايران گفت: ما مي دانيم وضعيت حقوق بشر در ايران بدتر شده است.
ايران براي ما يک کشور موثر در طول تاريخ بوده است، ريشه تاريخي کشور ايران براي ما اهميت دارد. از طرفي ما رژيم ايران را رژيم فاسدي مي شناسيم. ايشان گفتند که دولت ايران با هوشياري عمل مي کنند و مانند کره شمالي و زيمبابه نيست. اما ما همچنان به اعتراض هاي خود نسبت به وضعيت حقوق بشر در ايران ادامه مي دهيم. در مجامع مختلف بين المللي کشور ما يکي از معترضين به وضعيت حقوق بشر در ايران بوده است. ما وضعيت حقوق بشر در ايران را زير سئوال مي بريم.
پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر