۱۳۹۰ مهر ۱۹, سه‌شنبه

احضار یک روحانی به دادگاه ویژه روحانیت


خانه حقوق بشر ایران (رهانا): عبدالحمید معصومی تهرانی روحانی برای ادای پاره‌ای از توضیحات به دادگاه ویژه روحانیت احضار شده است.
عبدالحمید معصومی تهرانی روحانی و نگارگر که سال‌ها است در مورد کتاب‌های نمادین کار می کند و کتاب‌هایی مانند تورات و زبور را هم خوشنویسی و تذهیب کرده برای روز ۲۵ مهرماه به دادگاه ویژه روحانیت احضار شده‬ است.
به گزارش «خانه حقوق بشر ایران» دلیل احضار معصومی ادای پاره‌ای از توصیحات اعلام شده است. این احضار به صورت کتبی صورت گرفته است.
معصومی تاکنون سه بار به زندان رفته است و به خاطر فعالیت‌های خود بازداشت شده است.
عبدالحمید معصومی تهرانی اولین بار در مهرماه سال ۶۸، به دلیل رد صلاحیت علمی رهبری جمهوری اسلامی در سخنرانی خود در ستاد نیروی هوایی بازداشت و توسط دادسرای ویژه روحانیت به جرم توهین به رهبری و مسوولین کشور و همچنین تحریک افکار عمومی و شایعه پراکنی و نشر اکاذیب، به پنج سال زندان و خلع از لباس روحانیت محکوم شد.وی پس از گذارندن یکسال از دوران حبس خود به اتهام همان اعتراضات و با عنوان نقض حکم به ۴۰ ضربه شلاق توسط رهبرپور محکوم شد.
معصومی مجددا در مهرماه ۱۳۷۴ به دلیل نشر اطلاعیه هایی از طرف «حزب روحانیت آزادیخواه ایران – حرا» توسط وزارت اطلاعات دستگیر و به اتهام تهیه و تنظیم و انتشار اوراق مظله نقض حکم، جعل عنوان و جعل سند عادی که تماما اتهاماتی بود که در بازداشتگاه توحید عنوان شده بود به یک سال نیم زندان توسط روح الله حسینیان محکوم شد.
او همچنین در اواخر اسفند سال ۱۳۸۷ به اتهام خواندن عقد ازدواج عادی و عنوان اتهامی جعل مهر دفتر ازدواج و همکاری با دایر کننده دفتر ازدواج چهار ماه را در زندان اوین گذراند که سه ماه آن در بند ۲۴۰ زندان اوین و یک ماه نیز در بند ۲۰۹ سپری کرد. در مورد آخر اما دلیل اصلی بازداشت، نظرات او در حوزه های سیاسی و فقهی و همچنین خوش نویسی و تذهیب کتب تورات، زبور و انجیل بود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر