۱۳۹۰ مهر ۱۹, سه‌شنبه

احتمال کاربرد گواهی نامه های جعلی اینترنتی توسط رژيم


جام جم آنلاین: طی روزهای اخیر شمار زیادی از کاربران در شهرهای بزرگ کشور با مشکل کندی سرعت اینترنت و پیام خطاهای امنیتی مواجه شده اند که این شواهد از بروز اختلالات دوره‌ای در اینترنت کشور حکایت دارد.
برخی از کاربران می‌گویند: اختلالات اینترنت در این چند روزه شکل عجیبی یافته است که با هیچ استدلالی قابل توجیه نیست.
گروهی از دانشجویان دانشگاه‌های مختلف که در یکی از کافی‌نت‌های تهران برای ثبت‌نام و انتخاب واحد دانشگاه حضور یافته بودند نیز، از قطع و وصل اینترنت و در دسترس نبودن سایت دانشگاه گلایه‌مند هستند.
آنها می‌گویند تماس‌های آنان با مسوولان فنی دانشگاه بی‌نتیجه بوده؛ زیرا آنها مشکل را از طرف شرکت‌های اینترنتی عنوان می‌کنند.
یکی از این مشکلات محدود شدن میزان تبادل اطلاعات بر بستر پروتکل‌های امنیتی مانند SSL است که هنگام ورود به حساب کاربری افراد در سایت‌هایی مانند گوگل و یاهو برای احراز هویت استفاده می‌شود.
در این میان شرکت‌های ارائه‌کننده اینترنت (PAP) دائم مشکلات را به گردن مخابرات می‌اندازند، در حالی که اگر از سوی مخابرات اشکالاتی اینچنین وجود داشت این شرکت‌ها می‌توانستند با اسناد محکم شکایت خود را مطرح کنند.
پیگیری‌ها برای دریافت پاسخ از مسوولان شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان متولی زیرساخت ارتباطی کشور و نیز سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) به عنوان نهاد ناظر بر عملکرد شرکت‌های ارتباطی هم به جایی نرسید چرا که مسوولان این شرکت‌ها حاضر به پاسخگویی نشدند.
وزیر ارتباطات هفته گذشته آمار ضریب نفوذ اینترنت کشور را نزدیک به 43 درصد اعلام کرد و این یعنی نزدیک به 30 میلیون ایرانی نیازمند استفاده از زیرساخت‌های اینترنت کشور هستند. اما ظاهرا مسوولان ارتباطی کشور عموما در برابر مشکلات این حوزه پاسخ‌گو نبوده و به استفاده تبلیغاتی از رسانه‌ها تمایل بیشتری دارند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر