۱۳۹۰ مهر ۲۱, پنجشنبه

عباس لساني دروضعيتي نامعلوم در انفرادي بازداشتگاه اطلاعات اردبيل

زندان یک ماه از دستگیری عباس لسانی، از فعالان مدنی استان اردبیل در جریان اعتراض به خشک شدن دریاچه ارومیه می گذرد اما وی همچنان در وضعیتی نامعلوم دریکی از سلول های انفرادی بازداشتگاه مرکزی اداره اطلاعات اردبیل نگهداری می شود.
در پی تظاهراتهای مردمی در اعتراض به سیاستهایی که منجر به خشک شدن دریاچه ارومیه برگزارشد، هراس دولت از بروز نا آرامی هایی شبیه آنچه در شهرهای آذربایجان رخ داد موجب بازداشت فعالان شهر اردبیل شد. فعالان مدنی این شهر روز دوشنبه۲۱ شهریور ماه سال جاری تصمیم داشتند راهپیمایی مسا لمت آمیزی رادر اعتراض به سیاستهای دولت در قبال دریاچه ارومیه در این شهر برگزار کنند که پیش از آن فعالان مدنی این شهر از جمله عباس لسانی در ۱۸ شهریور ماه در محل کارش بازداشت و مغازه اش نیز پلمپ شد.
بنابرخبر درج شده در كلمه این فعال مدنی اردبیلی از لحظه ورود به بازداشتگاه اداره اطلاعات اردبیل در اعتراض به دستگیری خود و سایر فعالان آذربایجانی اقدام به اعتصاب غذا کرد. او بعد از ۱۶ روز به این اعتصاب غذای خود پایان داد.
وی در تماس تلفنی ۲ دقیقه ای با همسر خود در این باره با تاکید گفته بود:« بدانید اگر اتفاقی در بازداشتگاه برایم بیافتد به خاطر اعتصاب غذا نیست.»خانواده این زندانی تاکید وی را بر این جمله فشار بیش از حد بر این زندانی عنوان کردند چرا که معتقد بودند وی اعتصاب غذایش را به این دلیل پایان داده که اگر در آینده اتفاقی برایش افتاد خانواده و دوستان آن را از عوارض اعتصاب غذا قلمداد نکنند.
عباس لسانی در شرایطی نامعلوم یک ماه است که در سلول انفرادی اداره اطلاعات اردبیل نگهداری می شود، وی روز ۱۸شهریور ماه بازداشت شد. عسگر اکبرزاده، مسلم اکبرزاده، ابراهیم رشیدی، حسن کریم‌زاده، عیسی عزیزی، نصرت‌الله ولی‌زاده، رحیم غلامی، حمید قوتی، علی خیرجو، مهدی اصولی، علی بابایی و بابک جوانشیر چند تن دیگر از فعالان آذربایجانی در استان اردبیل هستند که در تظاهرات پراکنده شهر اردبیل در اعتراض به خشک شدن دریاچه ارومیه بازداشت شده اند، فعالینی که از وضعیت آنها خبر دقیقی در دست نیست.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر