۱۳۹۰ مهر ۲۱, پنجشنبه

تداوم اعتراض دانشجویان در دانشگاه شهرکرد


با گذاشت یک هفته از تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه شهر کرد به وضعیت نامساعد غذا و "یافت شدن کرم" در آن، گزارش ها از بی توجهی مسئولین این دانشگاه به خواسته های دانشجویان و تداوم این اعتراضات حکایت دارد.

به گزارش دانشجونیوز، در ادامه برگزاری تجمعات اعتراضی دانشجویان دانشگاه های ایران از جمله دانشگاه امیرکبیر، دانشگاه کردستان، دانشگاه یزد، دانشگاه زنجان، دانشگاه بهشتی و برخی دانشگاه های دیگر، دهها تن از دانشجویان دانشگاه شهر کرد که هفته گذشته در اعتراض به فقدان شورای صنفی در این دانشگاه و همچنین «یافت شدن کرم» در غذا دانشجویان تجمع کرده بودند باردیگر به دلیل عدم رسیدگی مسئولین به مطالبات این دانشجویان و همچنین اعمال تهدید دانشجویان از سوی حراست این دانشگاه، دست به تجمع زاده اند.
بر اساس این گزارش، پس از آنکه هفته گذشته در غذا سلف دانشگاه شهر کرد کرم یافت شده بود، حراست این دانشگاه با تهدید دانشجویان، سعی در دروغ جلوه دادن این فاجعه داشته است.
شریفی، رییس حراست این دانشگاه که گفته می شود خود از عوامل وزارت اطلاعات شهر کرد محسوب می شود، تلاش داشته است تا کرم یافت شده را به مربوط به "سیب" جلوه دهد و با فریب دانشجویان و افکار عمومی، جو دانشگاه را آرام کرده و به برخورد با این دانشجویان معترض بپردازد.
این گزارش در ادامه می افزاید دانشجویان با مشاهده ادعاهای واهی این مسئولین باردیگر دست به تجمع گسترده زده و خواستار تشکیل فوری شورای صنفی دانشجویان و همچنین برخورد با معاونت دانشجویی این دانشگاه شده اند.
یکی از نمایندگان دانشجویان متحصن به دانشجونیوز گفته است که «حتی اگر یک دانشجو به دلیل اعتراضات گذشته به کميته انضباطی احضار شود، کلاس های درس را تعطيل کرده و به اعتراضات خود ادامه مي دهيم تا ریاست دانشگاه را از کار بر کنار کنیم.»
در پایان تجمع دانشجویان معترض با اعلام مطالبات خود به مسئولین، هشدار داده اند که مسئولین تا ۱۳ آبان ماه مهلت دارند تا به خواسته های دانشجویان رسیدگی کرده و نسبت به تشکیل فوری شورای صنفی دانشجویان اقدام کنند.
بنا به گزارشات پیشین دانشجونیوز هفته گذشته نیز افزایش قیمت غذای سلف دانشگاه شهرکرد و ، پیدا شدن "کرم پخته" در غذای یکی از دانشجویان موجب نارضایتی دانشجویان شده و منجر به آغاز تجمعات صنفی در این دانشگاه شده بود.
یکی از دانشجویان این دانشگاه پیشتر به دانشجونیوز گفته بود که « وضعیت مالی نامناسب اکثر دانشجویان و افزایش قیمت غذا در سال تحصیلی جدید نارضایتی های فراوانی را در بین دانشجویان به وجود آورده بود که اتفاق دیروز، جرقه ای شد تا اعتراضی سنگین در سلف دانشگاه شکل بگیرد.»
در این تجمع هفته گذشته این دانشگاه، دانشجویان با سر دادن شعارهایی همچون "دانشجو میمیرد ذلت نمیپذیرد" ، "دانشجوی با غیرت حمایت حمایت" و " نترسین نترسين ما همه با هم هستيم" خواستار توبيخ مسئولان سلف و تشکیل دوباره شورای صنفی در دانشگاه شهرکرد شده بودند.
با شروع سال تحصیلی جدید بسیاری از دانشگاه های ایران از جمله دانشگاه امیرکبیر، دانشگاه کردستان، دانشگاه یزد، دانشگاه زنجان، دانشگاه بهشتی و برخی دانشگاه های دیگر ناآرام گزارش شده اند.
اجرای طرح تفکیک جنسیتی، تک جنسیتی نمودن دانشگاه ها، وضعیت نامساعد غذا ها، محدود کردن دانشجویان و تهدید آنان، از مواردی بوده که اعتراض دانشجویان را در هفته های گذشته برانگیخته است.
صدها دانشجوی دانشگاه امیرکبیر نیز در اعتراض به مرگ یک دانشجوی دختر که در خوابگاه این دانشگاه جان باخته و با کوتاهی مسئولین همراه بوده، همچنان ادامه دارد و دانشجویان خواستار استعفای فوری مسئولین زیربط شده اند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر