۱۳۹۰ مهر ۲۰, چهارشنبه

بیکاری ۱۰۰ کارگر در تعطیلی کارخانه ۵۰ ساله اهواز

 اخبار رسیده از تعطیلی کارخانه زمزم اهواز و بیکار شدن حدود ۱۰۵ نفر کارگر آن حکایت دارد.
به گزارش عصر ایران، در سالی که قرار بود ۱۳۷ هزار شغل در استان ایجاد شود حال شاهد تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی در استان یکی پس از دیگری هستیم.
شرکت زمزم خوزستان سابقه‌ای در حدود ۵۰ سال فعالیت دارد و متعلق به بنیاد مستضعفان می‌باشد. مدیران زمزم خوزستان نبود بازار فروش را بهانه‌ای برای تعطیلی زمزم اعلام کرده‌اند.
در حالی که یک مقام آگاه در این شرکت از کاهش ۳ ساله زیان انباشته شرکت زمزم هر سال به میزان هر سال ۳۰ درصد و رسیدن به سود عملیاتی آن خبر می‌دهد.
پیش از این هم شرکت‌های خرم نوش و آرسو خرمشهر تعطیل شده‌اند. گفته می‌شود که قرار بوده از ساختمان این شرکت جهت احداث هتل چهار ستاره استفاده شود.
این در حالی است که طبق قوانین موضوعه در صورت تعطیلی هر واحد صنعتی و تولیدی به دلایل مختلف باید آن واحد با‌‌ همان کاربری در مکانی دیگر (مثل شهرک صنعتی) منتقل شود تا به صنعت و اشتغال کشور آسیبی وارد نشود.
به گزارش شوشان، این ماجرا قرار بود برای سینما ساحل که زیر مجموعه بنیاد مستضعفان بود نیز بوجود بیاید که با مقاومت رسانه‌ای کاربری سینما و تجدید بنای آن در ‌‌نهایت به انجام رسید.
گفتنی است که برند معروف زمزم دارای بازار گسترده و مقبول داخلی است و پتانسیل راه یابیبه بازارهای منطقه‌ای و فراکشوری را نیز دارد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر