۱۳۹۰ مهر ۲۱, پنجشنبه

اختلال شدید در اینترنت یزد


خبرگزاری مهر: با ایجاد اختلال در اینترنت در برخی استانها یزد نیز طی روزهای اخیر دچار اختلالات شدید شده و در برخی ساعات روز امکان استفاده از اینترنت میسر نیست.
با آغاز اختلالات اینترنتی در منطقه شرق کشور، اختلال در سیستم اینترنت یزد نیز طی هفته‌های اخیر آغاز شده است که در قالب کندی شدید سرعت اینترنت و قطعی پی در پی نمایان شد.
این اختلالات از عصر سه شنبه بار دیگر با قطع برخی سایت‌های از جمله گوگل و یاهو بار دیگر شروع شد و از صبح چهارشنبه نیز اینترنت برخی سرورهای این استان به کلی قطع شده است. از آغاز هفته نیز سرعت اینترنت به شدت کاهش پیدا کرده و در برخی ساعات شبکه به طور کامل مسدود است. طی چند روز اخیر برخی سایت‌ها از جمله یاهو و گوگل در یزد غیرقابل دسترسی بود و کار کاربران اینترنتی تقریبا متوقف شده بود.
به دلیل شدت اختلالات در برخی روزها حتی تعدادی از ‌کافی‌نت‌های سطح شهر یزد به ناچار تعطیل شدند و انجام اموری که وابسته به اینترنت بود، کاملا به حالت تعطیل درآمد. این مشکل طی هفته گذشته برای چند روز به مرور در اینترنت‌های پرسرعت حل شد اما دیال آپ همچنان دچار مشکل است و کار به کندی پیش می‌رود.
در تمام این مدت هیچ یک از مسئولان متولی امر پاسخ‌گوی قطعی اینترنت نبودند به نحوی که مخابرات اشکال را بر عهده شرکت‌های PAP و شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنتی، نارسایی اصلی را از ناحیه مخابرات می‌دانستند.
دیروز نیز تلاش‌ها برای برقراری ارتباط با مسئولان شرکت مخابرات استان یزد بی نتیجه ماند به نحوی که کارشناس دیتای این شرکت پاسخ‌گویی را منوط به تایید روابط عمومی دانست و روابط عمومی نیز پاسخ‌گوی تلفن‌های ثابت و همراه خود نبود.
گرچه تلاش برای برقراری ارتباط با شرکت پیشگامان کویر یزد به عنوان بزرگترین شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنتی در یزد و سایر نقاط کشور نیز بی‌نتیجه ماند اما به نظر می‌رسد شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنتی این بار بی‌تقصیر باشند و مشکل اصلی از زیرساخت‌های شرکت مخابرات باشد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر