۱۳۹۰ مهر ۱۷, یکشنبه

ادامه تجمع دانشجویان معترض دانشگاه صنعتی امیرکبیر ،تعطیلی کلاس های درس

article picture


تجمع دانشجویان معترض در دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران) امروز نیز با حضور صدها تن از دانشجویان ادامه داشت.
به گزارش دانشجونیوز، طبق فراخوان قبلی فعالین دانشجویی که در سطح دانشگاه منتشر شده بود، امروز شنبه، مراسم ختم آمنه زنگنه دانشجوی متوفی، ساعت ١٢:٣٠ در مسجد دانشگاه با حضور گسترده ی اساتید و دانشجویان این دانشگاه، برگزار شد.
پس از این مراسم، صحن دانشگاه صنعتی امیرکبیر شاهد تجمع دانشجویان در مقابل ساختمان معاونت دانشجویی و نهاد رهبری بود. دانشجویان پس از تجمع در مقابل این ساختمان روی زمین نشسته و با شعارهای "آرزو، آرزو، استعفا، استعفا" و "رهایی، رهایی، استعفا، استعفا" اعتراض خود را به ریاست انتصابی و معاونت دانشجویی بی کفایت این دانشگاه نشان دادند.

در این میان متن شکایت نامه ای از مسئولین دانشگاه، در پی سوء مدیریت آن ها در چند سال اخیر، به کمیسیون اصل ٩٠ مجلس نیز خوانده شد که توسط شورای صنفی کل دانشگاه تنظیم شده بود.لازم به ذکر است که عموی آمنه زنگنه نیز طی سخنانی دانشجویان را به آرامش دعوت کرد و آن ها را به برگزاری کلاس های خود و پایان دادن به اعتراضات صنفی دعوت کرد. البته این سخنان پس از حضور ٤۵ دقیقه ای ایشان به همراه دکتر آرزو و حجت الاسلام میراحمدی، نماینده رهبری در دانشگاه امیرکبیر، در داخل ساختمان نهاد رهبری صورت گرفت.
یکی از دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفتگو با دانشجونیوز در مورد تجمع امروز گفت: "امروز شاهد حضور گسترده ی نیروهای اطلاعاتی و بازوی اجرایی آنان در دانشگاه از جمله آقایان ذوقی، باقری، واعظ و طاهری در سطح دانشگاه بودیم. با این حال در بعد از ظهر امروز روند تعطیلی کلاس های درس در دانشکده های مختلف دانشگاه شدت گرفته و گمان آن می رود که تحصن دانشجویان و تعطیلی کلاس های درس، تا تحقق مطالبات دانشجویان معترض ادامه بیابد."
تعطیلی کلاس های درس دانشگاه توسط دانشجویان
همچنین امروز صبح نیز، کلاس های دانشکده های پلیمر، مهندسی پزشکی، شیمی، کامپیوتر، فیزیک و عمران برگزار نشده و همچنین اکثر کلاس ها در دانشکده های معدن، ریاضی، مکانیک، برق و هواو فضا نیز به تعطیلی کشانده شدند. لازم به ذکر است که کلاس های دروس عمومی و سرویس امروز صبح این دانشگاه نیز اکثرا برگزار نگردید.
روز چهارشنبه مسئولین دانشگاه صنعتی امیرکبیر با صدور اطلاعیه ای از دانشجویان خواسته بودند که کلاس های درس را تعطیل نکرده و از برگزاری تجمع خودداری کنند.
شورای صنفی: فشار بر دانشجویان را متوقف کنید؛ مسئولان دانشگاه استعفا دهند
در پی تماس تلفنی کمیته انضباطی دانشگاه با خانواده دانشجویان و تهدید آنان، شورای صنفی دانشجویان نیز با صدور بیانیه دوم خود، خواهان توقف فشار بر دانشجویان و پاسخگویی مقامات مسئول شد.
در بخشی از بیانیه دوم شورای صنفی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر آمده است: "مطلع شدیم که کمیته‏ ی انضباطی، با وجود ضمانت ریاست دانشگاه به اساتید مبنی بر عدم برخورد انضباطی با دانشجویان معترض، در روز چهارشنبه ضمن تماس با اولیای دانشجویان حاضر در اعتراضات، سعی در اعمال فشار بر دانشجویان از طریق خانواده ها داشته است. این در حالیست که خواسته های مطرح شده که برآیند آنها تامین امنیت جانی دانشجویان بوده است، خواسته ی تمام خانواده هاست. به نظر می‏ رسد مدیریت دانشگاه جای ظالم و مظلوم را اشتباه گرفته و به جای اخراج مسئولین بی‏ کفایت دانشگاه که عامل مرگ این فرزند شهید شده‌اند، قصد بازخواست دانشجویان معترضی را دارد که امروز درصد قابل توجهی از آن‌ها به دلیل زندگی در خوابگاه امنیت جانی ندارند. گویا مسئولین دانشگاه انتظار دارند که بابت به بار آوردن این فاجعه‏ ی انسانی از سوی دانشجویان مورد قدردانی و تشکر قرار گیرند!"
شورای صنفی دانشجویان در پایان بیانیه خود خواستار استعفای رییس دانشگاه و معاونت دانشجویی وی و همچنین پایان فشار بر دانشجویان شده و ادامه داده است: شورای صنفی علاوه بر مطالبات فوق، مطالباتی برای بهبود مسائل صنفی دانشگاه دارد که در بیانیه های بعدی به اطلاع دانشجویان فهیم دانشگاه خواهد رسید."
هفته گذشته در حادثه ای دردناک، آمنه زنگنه، دانشجوی کارشناسی ارشد دانشکده پلیمر دانشگاه پلی تکنیک تهران به دلیل بی کفایتی مسئولین دانشگاه در خوابگاه شهید مرادی بر اثر استنشاق گازهای سمی در حمام درگذشت. در همین راستا دانشجویان این دانشگاه در روزهای سه شنبه و چهارشنبه در صحن دانشگاه دست به تحصن زده بودند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر