۱۳۹۰ مهر ۱۷, یکشنبه

بازداشت چهار روزنامه نگار محلی در شیراز

article picture

چهار روزنامه نگار محلی در شیراز از جمله سر دبیر ایسنا (منطقه فارس) توسط نیروهای امنیتی در هفته گذشته بازداشت شده‌اند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فرزاد صدری از روزنامه‌نگاران سر‌شناس محلی شیراز و سردبیر ایسنا (منطقهٔ فارس) روز چهارشنبهٔ گذشته (۱۳ مهر ۱۳۹۰) در محل کارش، جهاد دانشگاهی شیراز بازداشت شد.
پس از بازداشت، وی را به منزل منتقل کردند و پس از تفتیش منزل و ضبط برخی وسایلش او را به بازداشتگاه ادارهٔ اطلاعات (پلاک ۱۰۰) منتقل کردند. هم اکنون از وضعیت وی اطلاعی در دست نیست.
فرزاد صدری در سومین دور انتخابات شورای شهر شیراز در لیست کاندیدهای اصلاح‌طلبان قرار داشت.
هم‌زمان با فرزاد صدری عکاس ایسنا، هخامنش یونسی (نوجوانی که هنوز به سن ۱۸ سالگی نرسیده است) نیز بازداشت شده است.
لازم به یادآوری است که روز شنبهٔ گذشته (۹ مهر ۱۳۹۰) سعید نظری و علی نظام‌الملکی نیز توسط وزارت اطلاعات بازداشت شدند.
از اتهام و وضعیت این ۴ خبرنگار وعکاس ایسنا اطلاع دیگری در دست نیست و خبرگزاری ایسنا نیز تا کنون نسبت به این موضوع واکنشی نداشته است.
فرزاد صدری پیش از بازداشت در نامه‌ای به دخترش، دریا چنین نوشته است: «دخترم اگر دیروز گنجشک‌ها را رنگ می‌کردند تا به جای قناری بفروشندامروز قناری‌ها را طوری تربیت می‌کنند که به جای نغمه‌های عاشقانه جیک جیک کنند... دخترم از تو می‌خواهم یاد بگیری به هنگام گرسنگی و نداری هم راهی خیابان شوی اما اجازه نده زنبیل خرید شب عیدت را بگردند مبادا آن سیب سبز سفره هفت سین را بهانه کنند!» و در جایی از همین نامه، گفتهٔ دخترش را تکرار می‌کند که می‌گوید: «بابا مواظب خودت باش اگر تو را دستگیر کنند چه کسی برایم لوازم التحریر بخرد»؟!

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر