۱۳۹۰ آبان ۱۲, پنجشنبه

صدور حکم دادگاه برای ۱۳ فعال مدنی در آذربایجان

article picture
شعبه ۲ دادگاه انقلاب اسلامی تبریز حکم تبرئه ۱۳ فعال مدنی آذربایجان را صادر کرد.
بر اساس حکم صادره شعبه دوم دادگاه انقلاب اسلامی تبریز به ریاست قاضی دولت آبادی، ۱۳ فعال آذربایجانی از اتهام معاونت در جاسوسی به نفع کشورهای بیگانه تبرئه شدند.
به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر،علیرضا عبداللهی، نعیم احمدی خیاوی، یونس سلیمانی، آیدین خواجه ای، حسن رحیمی بیات، شکرالله قهرمانی، محمود فضلی، یاشار کریمی، شهرام رادمهر، اکبر آزاد، بهبود قلیزاده، زهرا و کبری فرج زاده به همراه آیت اله مهرعلی بیگلو و لطیف حسنی به دنبال موج گسترده بازداشت ها در شهرهای آذربایجان از اوایل خرداد ۸۹ بازداشت شدند و پس از تحمل چندین ماه حبس انفرادی با قرار وثیقه دویست و بیست میلیون تومانی از زندان آزاد شدند.
قاضی دولت آبادی پیش از این در اردیبهشت امسال این افراد را به اتهامات عضویت در کمیته مرکزی تشکیلات گاموح، تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی علیه نظام محاکمه کرد و ۱۲ متهم پرونده را به ۶ ماه حبس محکوم نمود. همچنین دادگاه حسن رحیمی بیات را از اتهامات وارده تبرئه نمود.
دادگاه آیت الله مهر علی بیگلو و لطیف حسنی نیز به اتهامات تبلیغ علیه نظام، اقدام علیه امنیت ملی، تشکیل گروه غیرقانونی گاموح، معرفی جاسوس به سیستم امنیتی جمهوری آدربایجان، جاسوسی به نفع جمهوری آذربایجان و توهین به رهبری هشتم آبان ماه در شعبه دوم برگزار گردید.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر