۱۳۹۰ آبان ۱۰, سه‌شنبه

اعتصاب صدها کارگر بازارچه پرویزخان قصرشیرین

article picture
صدها کارگر بازارچه پرویزخان صبح روز دوشنبه دست از کار کشیدند .
گزارش های رسیده به کرمانشاه پست می افزاید در پی اعتصاب و تعطیلی بازارچه تلاش مقامات برای بازگرداندن کارگران به سر کار تا کنون بی نتیجه بوده است .
کارگران معترض در گفتگو با کرمانشاه پست عدم واریز کامل ماهیانه بیمه کارگران و عدم افزایش سه ساله حقوق خود را علت اصلی اعتصاب اعلام کرده اند . یکی از کارگران که نخواست نامش فاش شود به خبرنگار ما گفت : در زمان سفر رئیس جمهور به استان و حضور نماینده ایشان در قصرشیرین مراتب اعتراض خود را اعلام کردیم اما با وجود تمام مذاکرات انجام شده و گذشت ماهها انتظار هنوز هیچ نتیجه ای برای حل مشکل کارگران بازارچه حاصل نشده است .
این کارگر افزود : ما خواستار واریز بیمه کامل ماهیانه و افزایش حقوق خود پس از سه سال هستیم. مطابق اخبار دریافتی پروین فرماندار قصرشیرین قول داده روز سه شنبه اعتراض کارگران را به مقامات استان منعکس کند .
شرکت سپندار بتن زاگرس تنها شرکت انحصاری تخلیه و بارگیری بازارچه پرویز خان است که بیش از ۷۰۰ کارگر را تحت پوشش خود دارد . پرویزخان فعال ترین بازارچه کشور و مرز رسمی صادرات به کشور عراق و اقلیم کردستان عراق و یکی از بالاترین آمار صادرات غیرنفتی کشور را بخود اختصاص داده است .

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر