۱۳۹۰ آبان ۹, دوشنبه

برگزاری دادگاه امیر اسلامی و فرشید یداللهی، دو تن از وکلای بازداشتی دراویش گنابادیجلسه تجدید نظر خواهی محکومیت ۶ ماه حبس امیر اسلامی و فرشید یداللهی، دو تن از وکلای بازداشتی دراویش گنابادی، در شعبه اول دادگاه تجدید نظر خواهی بندرعباس برگزار شد.
به گزارش سایت مجذوبان نور٬ در این جلسه تجدید نظرخواهی که بدون حضور امیر اسلامی و فرشید یداللهی برگزار شد ٬ حکم ۶ ماه حبس ایشان به اتهام نشر اکاذیب و تشویش اذهان مورد بررسی دوباره قرار گرفت ٬ که با حضور وکلای آن‌ها فریبرز یداللهی ٬ حسن اژدری و داوود منتظری و ارائه دفاعیات به پایان رسید.
بر اساس این گزارش، در تاریخ ۲۲ اسفند سال ۸۹ ٬ ۳۸۸ تن از وکلای دادگستری در نامه‌ای به صادق لاریجانی محکومیت وکلای دراویش گنابادی به تحمل زندان و لغو پروانه وکالت دو تن از آن‌ها را محکوم کردند و ضمن ابراز نگرانی از تداوم این وضعیت، خواستار رفع موانع در مسیر دفاع شرافتمندانه و آزادانه از شهروندان کشور، اجتناب از حذف وکلای شریف از عرصه‌های مختلف و رسیدگی عادلانه و قانونی فارغ از جهت گیریهای سیاسی به پرونده‌های محکومیتی وکلا شده بودند.
گفتنی است ٬ طی دو ماه گذشته فشار بر دراویش گنابادی به خصوص وکلای ایشان و اعضای سایت مجذوبان نور شدت گرفته، به طوریکه ۱۱ تن از اعضای سایت مجذوبان نور و ۵ تن از وکلای دراویش بازداشت شده‌اند، که از این میان امیر اسلامی ٬ امید بهروزی ٬ فرشید یداللهی ٬ حمید مرادی ٬ افشین کرم‌پور ٬ مصطفی دانشجو و رضا انتصاری در بند امنیتی زندان اوین به سر می‌برند.
به گزارش این منبع خبری، مهرداد کشاورز یکی دیگر از دراویش گنابادی که توسط نیروهای امنیتی بدون ارائه حکم قانونی بازداشت شده بود٬ در زندان اطلاعات سپاه شیراز موسوم به پلاک ۱۰۰ به سر می‌برد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر