۱۳۹۰ آبان ۱۴, شنبه

بی خبری مطلق از وضعیت یک دانش آموز اهل تسنن با گذشت ۷۰ روز از بازداشت

با گذشت بیش از ۷۰ روز از بازداشت یک دانش آموز دبیرستانی اهل لارستان فارس بنام «جاوید (محمود) اکرمی» هیچ خبری از سرنوشت وی وجود ندارد و با وجود پیگیری‌های قضایی خانواده وی، مسئولین از ارائه توضیحات روشن در ارتباط با وضعیت وی خودداری نموده و سکوت اختیار کرده‌اند. 
به گزارش دانشجونیوز، سوم شهریور ماه سال جاری، اداره اطلاعات کرمان یکی از فعالان اجتماعی و مذهبی لارستان بنام «جاوید (محمود) اکرمی» که از دانش آموز دبیرستانی این شهر نیز هست، بازداشت شده و بجز تماس یک دقیقه‌ای وی، هیچ اطلاعی از شرایط نگهداری وی و اتهامات ایشان در دست نیست.
بر اساس این گزارش جاوید (محمود) اکرمی فعال اجتماعی و دینی اهل سنت در تاریخ سوم شهریور ماه در منزل خود در شهرک «خور» لارستان دستگیر شده و گفته می‌شود بازداشت وی توسط اداره اطلاعات استان کرمان بوده و از لارستان در استان فارس به کرمان منتقل شده است. 
گفتنی است خانواده وی بار‌ها به مراجع قضایی و اطلاعاتی کرمان مراجعه نموده‌اند ولی مسئولین قضایی این شهر از ارائه توضیحات روشن در مورد وی خودداری نموده‌اند. 
یکی از دوستان نزدیک این فعال بازداشتی که ناخواست نامش فاش شود در ارتباط با فعالیت‌های این دانش آموز بازداشتی به دانشجونیوز گفته است که «عمده فعالیت وی اداره کردن یک انجمن خیریه بوده که به بیماران و دانشجویان کم بضاعت کمک کرده است. وی همچنین فعالیت‌های کاملا مسالمت امیزی در زمینه اعتراض به تبعیض علیه هموطنان اهل سنت نیز داشته است.»

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر