۱۳۹۰ آبان ۱۱, چهارشنبه

ممانعت دادستان تهران از انجام عمل جراحی بر روی معصوم فرديسدادستان تهران با اعزام به بيمارستان و قرار گرفتن معصوم فرديس، زندانى سياسى محبوس در بند ٣٥٠ تحت عمل جراحی، علی رغم شرایط حاد جسمانی، مخالفت می‌نماید.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، معصوم فردیس مدتى است از دردهای ناحیه‌ی نخاعی و بر اثر فشارهایی که به مهره‌هاى گردنش وارد آمده رنج می‌برد.
براساس آزمايشات مختلف صورت گرفته از جمله" ام آر آى"، بيمارى وى حاد تشخيص داده شد و پزشكان هشدار دادند ادامه حضور وی در زندان و عدم انجام عمل جراحى باعث قطع نخاع ايشان خواد شد.


این مهم در حالیست که تلاش هاى خانواده فرديس براى اخذ مجوز اعزام به بيمارستان تاكنون بي نتيجه بوده و دادستان تهران با انجام این عمل جراحی مخالفت می‌نماید.
این زندانی سیاسی از زمان بازداشت به دلیل شرایط وخیم جسمانی، چندین بار به بهداری زندان منتقل شده است.
لازم به یادآوری ست، معصوم فرديس، زندانی سیاسی ۵۷ ساله، معاون وزير ارتباطات و فن آورى اطلاعات در دولت اصلاحات و اوايل دولت نهم بود که هم اکنون در بند ٣٥٠ زندان اوین به سر می‌برد.
بازداشت آقای فردیس که به اتهام جاسوسی دستگیر و در دادگاه بدوی نیز به شش سال زندان محکوم شده بود؛ در حالی تداوم دارد که وی در دادگاه تجدید نظر با نقض حکم مواجه شده و در نهایت دیوان عالی کشور نیز وی را از همه اتهامات وارده تبرئه کرده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر