۱۳۹۰ آبان ۱۰, سه‌شنبه

هویت چهار نماینده مرتبط با اختلاس فاش شد

سایت دیگربان: علی آقازاده دافساری نماینده رشت از ارسلان فتحی‌پور رئیس کمیسیون اقتصادی و محمد دهقان عضو هیات رئیسه مجلس به عنوان دیگر نمایندگان مرتبط به پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی نام برد.
علاءالدین بروجردی٬ رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس نخستین نماینده‌ای بود که نامش در ارتباط با این پرونده از سوی رسانه‌ها اعلام شده بود.
آقای آقازاده روز دوشنبه (نهم آبان) به سایت «فرارو» گفته است: «در درون مجلس شورای اسلامی هم نام چند نفری به عنوان متهم در این پرونده مطرح شده است که اتهامات آن‌ها در کمیسیون‌های تخصصی در حال بررسی است.»
وی گفته است: «در صورتی که اتهامات وارده به نمایندگان مجلس اثبات شود توصیه نخست ما استعفای آن‌ها است در غیر این صورت به شدت با هرکسی در هر جایگاهی که باشد برخورد خواهد شد.»
از جبار کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون برنامه و بودجه و صمد مرعشی به عنوان دیگر نمایندگان مرتبط با پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی یاد می‌شود.
منابع آگاه اعلام کرده‌اند آقای بروجردی سهام دار اصلی شرکت «زاگرس خودرو» ٬ متهم است برای واردات ماشین پروتون از مالزی به ایران با گروه آریا همکاری داشته است.
اتهام دیگر نمایندگان مجلس نیز همکاری اقتصادی با این گروه است که پرونده آن‌ها در قوه قضائیه در دست بررسی است.
پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی بانک صادرات به یکی از جنجالی‌ترین مسائل سیاسی و اقتصادی در ایران تبدیل شده است.
نمایندگان مجلس قرار است روز سه‌شنبه (۱۰ آبان) وزیر اقتصاد دولت احمدی‌نژاد را در ارتباط با این اختلاس استیضاح کنند.
پیش‌بینی می‌شود محمود احمدی‌نژاد و وزیر اقتصاد در جلسه دفاع٬ به نام این نمایندگان مجلس که در گزارش کمیسیون اصل ۹۰ نام آن‌ها حذف شده٬ اشاره کرده و جزئیات بیشتری از این پرونده را فاش کنند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر