۱۳۹۰ آبان ۱۱, چهارشنبه

پیمان عارف، فعال دانشجویی، بازداشت و روانه زندان اوین شد


آخرین گزارش ها از سرنوشت پیمان عارف حاکی از آن است که وی پس از بازداشت از سوی پلیس امنیت، به دادسرای اوین احضار شده و به زندان اوین منتقل شده است.

به گزارش دانشجونیوز، در پی بازداشت ۳ تن از فعالان سیاسی و مدنی بنام های پیمان عارف، عسل اسماعیل‌زاده و شرر کنور تبریزی در دو روز گذشته خبرهایی مبنی بر آزادی این ۳ تن منتشر شد که آخرین گزارش ها از آزادی عسل اسماعیل‌زاده و شرر کنور تبریزی و بازداشت و انتقال به زندان اوین پیمان عارف، فعال دانشجویی و روزنامه نگار حکایت دارد.
این فعالان سیاسی و دانشجویی روز یکشنبه در مزار ندا آقا سلطان بازداشت شده بودند که پس از آزادی دو تن از آنها، پیمان عارف به دادسرای غیر قانونی مستقر در زندان اوین احضار و پس از بازجویی بازداشت شده است.
در همین راستا، یک منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود، به بی بی سی فارسی گفت: "صبح امروز عسل اسماعیل زاده، شررکنور تبریزی و پیمان عارف برای رسیدگی به پرونده خود که چند روز پیش در سر مزار ندا آقا سلطان بازداشت شده بودند به دادسرای اوین مراجعه کردند. در پی این مراجعه عسل اسماعیل زاده و شرر کنور تبریزی آزاد شدند. اما پیمان عارف بازداشت و به زندان اوین منتقل شد."
گفته می شود این فعال دانشجویی بیست و یکم بهمن ماه سال گذشته، با ورود ماموران امنیتی به منزل شخصی‌اش بازداشت و بعد از گذراندن چند روز انفرادی به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد.
دادگاه در حکم نهایی آقای عارف را به دلیل "فعالیت تبلیغی علیه نظام" به یک سال حبس تعزیری و به دلیل "توهین به ریاست جمهوری" به تحمل ۷۴ ضربه شلاق محکوم کرده بود.
این فعال دانشجویی پیش از آزادی برای اجرای حکم ۷۴ ضربه شلاق خود به بخش اجرای حکم زندان اوین منتقل شد و بعد از اجرای این حکم روز ۱۷ مهرماه آزاد شده بود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر