۱۳۹۰ آبان ۱۰, سه‌شنبه

دانشجویان کوی دانشگاه تهران در روز 13 آبان دست به تجمع خواهند زد

article picture
دانشجویان کوی دانشگاه تهران در اعتراض به مشکلات صنفی در روز 13 آبان دست به تجمع خواهند زد
در پی اعتراض صنفی دانشجویان کوی دانشگاه تهران در 30 ام مهرماه امسال و تجمع صدها تن از دانشجویان در میدان اصلی کوی ، جمعی از دانشجویان این دانشگاه با صدور بیانیه ای اعلام موجودیت تشکلی به نام «شورای صنفی مستقل دانشجویان کوی دانشگاه تهران » را برای پیگیری مطالبات صنفی دانشجویان را اعلام نموده و این تشکل در دومین بیانیه خود اعلام نمود که به علت عدم رسیدگی به مطالبات صنفی دانشجویان توسط مسئولین دانشگاه از دانشجویان می خواهد تا برای دومین بار در ساعت هفت بعد از ظهر روزجمعه 13 آبان ماه در میدان اصلی کوی دانشگاه دست به تجمع بزنند. همچنین این شورا در بیانیه خود از دیگر دانشجویان دانشگاههای دیگر دعوت نموده است تا در این روز به صورت مشترک برای رسیدگی به مشکلات صنفی خود دست به اعتراض بزنند متن بیانیه صادر شده از سوی این دانشجویان به شرح ذیل می باشد :
دومین بیانه شورای صنفی مستقل دانشجویان کوی دانشگاه تهران

خدا حال قومى را تغيير نمىدهد تا آنان حال خود را تغيير دهند(رعد 11)
دانشجویان عزیز سراسر ایران به ویژه کوی دانشگاه تهران
کشور ما سالهاست که با ضعف شدید مدیریت علمی و دانشگاهی روبروست. ضعفی که ناشی از حضور مسئولین نالایق و چاپلوسی است که برای در انزوا قرار دادن قشر روشنفکر و پیشرو دانشجو از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند. مسئولینی که تنها با ارائه آمارهای دروغ و سراسر غلط سعی در انحراف افکار عموم مردم از نارضایتی دانشجویان عزیز دارند. مسئولینی که با سیاسی و برانداز جلوه دادن فعالیت ها و تلاش های علمی و صنفی دانشجویان در پی آنند تا صدای دانشجو را خفه کنند و جایگاه خود را به هر قیمت که شده حفظ نمایند. مسئولینی که نه به دانشجو و خواسته هایش و نه به توسعه و پیشرفت علم اهمیت می دهند. تحریم سایت های علمی از سوی این مسئولین و بازنشسته کردن اساتید بزرگ و به کارگیری استادان خاص و کم بهره از علم این را به خوبی نشان می دهد. رتبه بندی دانشگاه های ایران در میان دانشگاه های جهان نیز خود بحثی دیگر است. همه این افتضاحات مدیریتی از ذهن بیمار کسانی ترشح می کند که سعی در ریشه کن کردن بنیان علم و اندیشه دارند و برای این هدف از هیچ اقدامی دریغ نمی کنند. بی گمان کاهش شدید امکانات رفاهی و آموزشی، افزایش شدید هزینه های رفاهی، استفاده از اساتید گلچین شده نان به نرخ روز خور، امنیتی کردن فضای دانشگاه ها، جلوگیری از فعالیت تشکل های سیاسی و صنفی، جلوگیری از چاپ نشریات مستقل، ستاره دار کردن و تعلیق دانشجویان به بهانه های واهی همه و همه در راستای این هدف یعنی بی انگیزه کردن دانشجویان است. هرچند بیکاری، تورم، فساد اداری و مالی حاکم بر جامعه خود دلیل دیگری برای بی انگیزه شدن دانشجویان و جوانان عزیز ایران است. اما همانگونه که همه می دانیم این سخت گیری های گفته شده در دانشگاه تهران و خوابگاه های آن بیش از همه جا محسوس است زیرا دانشجوی دانشگاه تهران در طول دهه های گذشته همواره پیشرو در تحولات و اعتراضات مدنی و اجتماعی بوده است
اما دانشجویان عزیز:
سیزدهم آبان فرصتی است تا دوباره نشان دهیم که دانشگاه و دانشجو برای همیشه زنده است. دانشجو به خواسته آنان که به عمد سعی دارند تا دانشجو را بمیرانند و یا آن را در ضعف قرار دهند هیچ گاه تن در نمی دهد. دانشجویانی که همواره در برابر ظلم و بی عدالتی برای احقاق حقوق خود و جامعه اش چون کوه استوار هستند. 13 ابان روز خروش دانشجویان سراسر ایران برای اعتراض به وضع علمی و صنفی دانشگاه ها. 13 آبان روز همدلی همراهی و همنوایی همه ما دانشجویان ایران برای احقاق حقوق از دست رفته خود از امکانات رفاهی تا آزادی اندیشه و بیان . لذا از تمام دانشجویان ساکن در کوی دانشگاه می خواهیم تا در عصر سیزدهم آبان ماه راس ساعت هفت بعد از ظهر در میدان اصلی کوی دانشگاه در اعتراض به وضع معیشتی خود دست به تجمع بزنند.
شورای صنفی مستقل دانشجویان کوی دانشگاه تهران

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر