۱۳۹۰ آبان ۱۲, پنجشنبه

پنجمین روز تجمع کارکران کارگران نی بر کشت و صنعت کارون

article picture
حدود 400 کارگر نی بر کشت و صنعت کارون در پنجمین روز حضور خود در تهران، صبح امروز در محوطه وزارت کار دست به تجمع زدند
بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه ازاد کارگران ایران، حدود 400 کارگر نی بر شرکت کشت و صنعت کارون در پنجمین روز حضور اعتراضی خود در تهران، از صبح امروز در محوطه وزارت کار در خیابان آزادی دست به تجمع زدند.
این کارگران از صبح روز شنبه هفتم آبانماه وطی چهار روز گذشته بمدت در مقابل مجلس شورای اسلامی و نهاد رسیدگی به شکایات مردمی ریاست جمهوری دست به تجمع زده بودند.
کارگران نی بر کشت و صنعت کارون قبل از عزیمت به تهران با توجه به شروع فصل برداست دست به اعتصاب زده و از برداشت محصول خودداری کرده بودند اما از آنجا که به خواست آنان توجهی نشده بود در ادامه اعتصاب خود در مقابل اداره کار شوشتر دست به تجمع زده و طی درگیری پیش آمده، تمامی شیشه های این اداره فرو ریخته بود.
بنا بر این گزارش این کارگران از اول صبح امروز در محوطه وزارت کار در خیابان آزادی دست به تجمع زدند. در این تجمع که تا ساعت 9 شب ادامه داشت نهایتا یکی از مسئولین این وزارتخانه طی صحبتهایی به کارگران اعلام کرد هزینه تحقق خواست شما مبلغ 340 میلیارد تومان است. این پول هنگفتی است و زمان لازم است تا خواست شما تحقق پیدا کند. وی از کارگران چهار ماه فرصت خواست و قول داد در این مدت مشکلات آنان را حل خواهند کرد.
بنا بر اظهار کارگران نی بر شرکت کشت و صنعت کارون، در طول 20 الی 30 سالی که آنان در این شرکت کار کرده اند بیمه از دستمزد آنان کسر شده است اما توسط کارفرما به حساب سازمان تامین اجتماعی واریز نشده است و به همین دلیل سوابق بیمه ای، سنوات و قانون مشاغل سخت و زیان آور در سازمان تامین اجتماعی برای بازنشستگی آنان محاسبه نمیشود و این سازمان حاضر به تقبل مطالبات قانونی این کارگران برای بازنشستگی نیست. بنا بر همین اظهارات به دلیل فصل برداشت و اعتصاب کارگران نی بر، کارخانه کشت و صنعت کارون در حالت تعطیل بسر میبرد و محصول همچنان بر زمین مانده است.
اتحادیه آزاد کارگران ایران – 11 آبانماه 1390

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر