۱۳۹۰ آبان ۱۰, سه‌شنبه

جمهوری اسلامی بار دیگر خواستارحفظ بشاراسد درقدرت شد

article picture
علی اکبر صالحی وزیر امور خارجۀ جمهوری اسلامی ایران بار دیگر ابراز امیدواری کرد که بشار اسد در سوریه در قدرت باقی بماند. وزیر امور خارجۀ دولت اسلامی ایران از کشورهای عربی خواست که هر آنچه می توانند و ضروری است برای نگه داشتن بشار اسد در قدرت انجام بدهند. علی اکبر صالحی مدعی شد که سقوط بشار اسد در سوریه خلاء سیاسی را ایجاد خواهد کرد که نتایجش قابل پیش بینی نیستند.
به گزارش منوتو، رژیم بشار اسد مهمترین متحد حکومت اسلامی ایران در منطقه است. در سپتامبر گذشته محمود احمدی نژاد خواستار برگزاری یک کنفرانس بین المللی در تهران برای حل بحران سوریه شد. آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران ضمن پشتیبانی از رژیم سوریه همۀ مخالفان او را در داخل سوریه عوامل آمریکا و اسرائیل خوانده است. آیت الله ناصر مکارم شیرازی از روحانیان طرفدار حکومت اسلامی نیز خواستار پشتیبانی مسلمانان جهان از رژیم بعث سوریه شده بود.

ترکیه و اسرائیل تاکنون طی چند نوبت محموله های سلاح های قاچاق جمهوری اسلامی ایران را که برای رژیم بشار اسد ارسال شده بود توقیف کرده اند. مخالفان رژیم بشار اسد و سرویس های اطلاعاتی غربی سپاه پاسداران ایران را به شرکت در سرکوب مردم سوریه متهم کرده اند. روزنامۀ فرانسوی فیگارو به نقل از سرویس های اطلاعاتی غرب و گزارش تحقیق مجلس ملی فرانسه در شمارۀ دیروز خود نوشت که یکی از دلایل کمک های نظامی و اطلاعاتی آیت الله خامنه ای به معمر قذافی در ماهها گذشته به درازا کشاندن جنگ داخلی در لیبی بوده تا به این ترتیب توجه بین المللی از بحران سوریه منحرف شود.
دولت آمریکا و دیگر قدرت های غربی جمهوری اسلامی ایران را در پشتیبانی اش از اعتراض های جهان عرب به ریاکاری متهم کرده و می گویند : در حالی که تهران خود را حامی قیام های مردم عرب وانموده می کند، اما، قیام مردم سوریه را که تاکنون بیش از سه هزار کشته برجای گذاشته محکوم کرده و به بیگانگان نسبت می دهد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر