۱۳۹۰ آبان ۸, یکشنبه

توقیف نامه امامان جماعت شهر بوکان به رییس قوه قضاییه توسط وزارت اطلاعاتنامه‌ای که جمعی از امامان جماعت مساجد شهر بوکان به مسئولان قوه قضاییه ارسال کرده بودند توسط وزارت اطلاعات اورمیه ضبظ شد.
بنابه اطلاع گزارشگران هرانا؛ ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امام جمعه شهر بوکان و جمعی از امامان جماعت مساجد آن شهر طی نامه‌ای به رییس قوه قضاییه و مسئولان نظام، خواستار آزادی شش مبلغ مذهبی کرد زبان شهر بوکان شدند.
عبدالرحمن خلیفه‌زاده امام جمعه شهر بوکان، ابراهیم صوفی‌زاده، حسین عزیزی، عبدالرحمن عبدالله اسعدی، محمد محمودی، رسول چراغی، سید احمد حسینی و جمعی دیگر با ارسال این نامه اظهار داشته‌اند که «این شش تن مبلغ شهرشان نه تنها خللی در امنیت شهر ایجاد نکرده‌اند بلکه عامل تشویق جوانان و جذب آن‌ها به مساجد شهر بوکان بوده‌اند».
پیش از این نیز وزارت اطلاعات با انتقال این شش تن مبلغ مذهبی بوکانی به نام‌های ماموستا محمد برائی، حسین جوادی، عثمان احسنی، عبدالله خسروزاده، هیمن محمود تختی، حسام محمدی که در مجموع به سی و هشت سال زندان توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه محکوم شده‌اند مخالفت کرده بود.
لازم به توضیح است این شهروندان بوکانی از خرداد ۸۸ در سلول‌های انفرادی وزارت اطلاعات شهرستان بوکان و ارومیه و بند‌های امنیتی ۲۰۹ و ۲۴۰ زندان اوین بودند و مدت‌ها توسط نیروهای اطلاعاتی-امنیتی ارومیه و تهران برای اعتراف تحت فشار قرار داشته‌اند و در ‌‌‌نهایت در پاییز سال گذشته پس از صدور حکم توسط شعبه ۲۸ به بند ۳۵۰ زندان اوین و از آنجا به بند دو زندان رجایی شهر کرج منتقل شده و اکنون دور از شهر و خانواده و در تبعید به سر می‌برند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر