۱۳۹۰ آبان ۸, یکشنبه

محکومیت کوروش بخشنده، فعال کارگری به یک سال حبسکوروش بخشنده، فعال کارگری از سوی دادگاه انقلاب و طی یک محاکمهٔ غیرحضوری به یک سال حبس محکوم شده است. 
به گزارش کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری، کوروش بخشنده که پنجم شهریور ماه سال جاری در منزل خود بازداشت شده و در روز ۲۹ شهریور با قرار وثیقه ۷۵ میلیونی از زندان آزاد شد، طی دادگاهی که بدون حضور وی برگزار شد به یک سال حبس که در طول ۵ سال تعلیق شده، محکوم گردید.
نامبرده به اتهام "اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در تشکل غیر قانونی کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری و اقدامات تبلیغی علیه نظام از طریق ارتباط با گروه‌های مخالف نظام" به حبس محکوم شد.
بنابر این گزارش روز دوشنبه دوم آبان ماه از طریق پیام کوتاه به ضامن وی اطلاع داده شد که به دلیل عدم حضور نامبرده در جلسه دادگاهی، حکم وی صادر شده که در پی مراجعه و اعتراض آقای بخشنده به قاضی مربوطه، به وی اعلام شد که "احضاریه برای شما ارسال شده اما مامورین آدرس شما را پیدا نکرده‌اند". این مهم در حالیست که وی را در تاریخ ۵ شهریور در‌‌ همان منزل بازداشت کرده بودند.
همچنین طی احضاریه‌ای دیگر که در تاریخ ۵ مهر به وی ابلاغ شده بود، زمان دادگاهی وی را ۲۰ مهرماه ۹۰ اعلام کرده بودند که پس از مدتی و بدلایل نا‌معلوم جلسه دادگاه وی را به روز ۲۰ آذر ۹۰ تغییر دادند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر