۱۳۹۰ آبان ۱۰, سه‌شنبه

خرابکارانی که تحت عنوان "زائر" به عربستان ارسال شده بودند اخراج شدند

article picture

150تروریست رژیم که تحت عنوان زائر به عربستان ارسال شده بودند اخراج شدند.
عربستان سعودی، 150 "زائر ایرانی" را به دلیل جعلی بودن ویزا اخراج کرد. این افراد بدون هماهنگی با سازمان حج و زیارت ایران اقدام به تهیه روادید حج کرده بودند.(لازم به ذکر است رژیم اسلامی هر ساله تعدادی خرابکار را تحت عنوان زائر به عربستان سعودی ارسال می کند، اینبار ولی لو رفتند.)

به گزارش العربیه ، ماجرا از آنجا آغاز شد که دوشنبه 31-10-2011 حدود 150 زائر ایرانی که قصد ادای حج تمتع را داشتند، در فرودگاه شهر مدینه به دلیل مخدوش بودن ویزا توقیف شدند. ابتدا خبرگزاری "فارس" از بازداشت این زائران خبر داد و به نقل از یک مقام آگاه نوشت: " از ساعت ۷ صبح دوشنبه آخرین کاروان اعزامی به حج تمتع در فرودگاه مدینه متوقف شده است."


این مقام آگاه که خود به همراه زائران توقیف شدن در فرودگاه مدینه حضور داشت، مدعی شد که ویزای آن ها از کنسولگری سعودی در مشهد صادر شده است.


پس از آن حسن قشقاوی در مصاحبه با واحد مرکزی خبر با تایید این گزارش از عزم مقام‌های سعودی برای اخراج این حجاج خبر داد و گفت که وزارت امور خارجه از طریق سفارت ایران در ریاض و کنسولگری ایران در جده این موضوع را پی گیری کرده است.

معاون کنسولی و پارلمانی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی افزود: "این اخراج به دلیل آن بوده است که روادید زائران این کاروان‌ها مخدوش بوده و شناسه روادید آنان پس از پیگیری مأموران سعودی در فرودگاه مدینه، غیرمنطبق با اطلاعات مندرج در رایانه آنها تشخیص داده شده است."

بنا بر این گزارش ، قشقاوی ادعا کرده که این حجاج برای دریافت روادید از سازمان حج و زیارت اقدام نکرده‌اند و خود رأسا از راه کنسولگری عربستان در مشهد اقدام کرده‌اند؛ اتفاقی که سال گذشته نیز روی داد و همین مشکل نیز به وجود آمد.

او افزود: "با آنکه سال گذشته نیز چنین اتفاقی در جده افتاده بود انتظار نمی‌رفت که افرادی خارج از سازمان حج و زیارت به گرفتن روادید اقدام کنند اما متاسفانه این کار صورت گرفته است."

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر