۱۳۹۰ آذر ۲۰, یکشنبه

جنگ گرگها:درخواست بازداشت رئیس کمیسیون امنیت مجلس رژیم


سایت دیگربان: جواد کریمی قدوسی٬ نماینده مجلس از بازداشت فرزند علا‌ءالدین بروجردی در ارتباط با پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی خبر داد و گفت قاضی این پرونده خواستار بازداشت رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس است.
آقای کریمی قدوسی روز یکشنبه (۲۰ آذر) به سایت امنیتی «بولتن‌نیوز» گفته که کیفرخواست علا‌ءالدین بروجردی در ارتباط با این پرونده صادر شده است.
به گفته وی٬ نام چند نماینده دیگر مجلس در کیفرخواست صادر شده وجود دارد و قاضی پرونده معتقد است باید آقای بروجردی نیز بازداشت شود.
کریمی قدوسی افزوده است: «با توجه به اعترافات امیر منصور آریا متهم اصلی پرونده و همچنین با توجه به اعترافات فرزند بروجردی، علاءالدین بروجردی متهم این پرونده است و باید بازداشت شود.»
وی اظهار کرده است: «متاسفانه به رغم نظر قاضی پرونده بر بازداشت رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هنوز وی بازداشت نشده است.»
روز گذشته نیز غلامرضا اسداللهی٬ عضو کمیته ویژه بررسی این پرونده از احضار و بازجویی از چهار نماینده خبر داده و احتمال داده بود که برای دو متهم این پرونده حکم اعدام صادر شده باشد.
علاء‌الدین بروجردی٬ ارسلان فتحی‌پور٬ محمد دهقان٬ جبار کوچکی‌نژاد و صمد مرعشی چهار نماینده‌ای هستند که پیش‌ از این نام آن‌ها در ارتباط با پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی از سوی برخی رسانه‌ها منتشر شده بود.
پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی بانک صادرات به یکی از جنجالی‌ترین مسائل سیاسی و اقتصادی در ایران تبدیل شده است.
محافظه‌کاران منتقد دولت دهم می‌گویند در این اختلاس نزدیکان احمدی‌نژاد دست دارند٬ اما رئیس دولت دهم این موضوع را رد کرده است.
علاء‌الدین بروجردی هفته گذشته به سایت «آریا‌نیوز» گفته بود که «مساله اختلاس به تاریخ پیوسته» است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر