۱۳۹۰ آذر ۲۲, سه‌شنبه

افشاگری نماینده کردستان در مجلس رژیم علیه احمدی نژاد


پارلمان نیوز: فخرالدين حيدري نماينده سقز و بانه در نطق ميان دستور (سه شنبه 21 آذر) خود با انتقاد از عملکرد دولت و شخص محمود احمدی نژاد در دوران ریاست جمهوری افشا کرد که بسیاری از جوانان و دختران تحصيلكردگان كردستاني روز به روز بيكار و بيكار تر مي شوند. این نماینده اهل کردستان در بخش هایی از اظهارات خود در چندین مرحله علیه دولت افشاگری کرد.
*از این آمارها تعجی زده ایم!
...از شنيدن آمارهاي غير واقعي دولت هم انگشت به دهان مانده ايم. در تعجب مانده ايم كه اين آمارها را باور كنيم يا اين همه جوان تحصيلكرده بيكار جوياي شغل را؟ واقعاً نمي‌دانم رئيس جمهور براي هزاران سوال پدران و مادراني كه از نان سفره خود به خاطر تحصيل فرزندانشان گذشتند جوابي دارد يا خير؟
* چرا مردم را سر كار گذاشتيد؟
...در سفرهاي استاني آنچنان با گرمي به مردم نجيب و فهيم سقز و بانه وعده داديد كه همه فكر مي كرديم جدي جدي مي خواهيد كاري انجام بدهيد همه فكر مي كرديم كه ظرف دو سه سال هواپيماهاي غول پيكر در فرودگاه سقز فرود مي آيند و كنار گذر سقز و بيمارستانهاي سقز و بانه و مرز رسمي سيران بند و دانشكده كشاورزي سقز و دانشكده كشاورزي معدن بانه هم عامل توسه مي شوند اما افسوس كه هيچ كدام از اين مصوبه هاي مهم به نتيجه نرسيدند. واقعاً اگر مي دانستيد كه نمي خواهيد اين مصوبه ها را اجرا كنيد چرا مردم را سر كار گذاشتيد؟ مگر مردم كردستان همان مرزداران غيور نيستند كه در زمان جنگ تحميلي هر روز مورد هجوم رژيم صدام قرار مي گرفتند، مردم نجيب و فهيم سقز و بانه و مريوان حتي در برابر بمب هاي شيميايي و خوشه اي رژيم بعضي عراق تسليم نشدند. اما امروزه مورد بي مهري قرار مي گيرند.
*اخراج معلمهای کُرد
در سفر سوم دولت به كردستان قرار بود مشكل معلمين اخراجي كردستان حل شود كه عليرغم وعده شخص رئيس جمهور متاسفانه بعد از گذشت يك سال هركدام از مسئولين موضوع آنها را به مانند توپ فوتبال به زمين ديگري شوت مي كنند و آيا اين حركات دور از شان نظام اسلامي نيست؟ آقاي رئيس جمهور واقعاً اگر مي دانستيد كه نمي توانيد كاري براي آنها انجام بدهيد چرا وعده داديد؟ اگر وعده داديد پس چرا عمل نمي كنيد؟ الكريم اذا وعد وفا


*وضعیت اسفبار بیمارستانها
آيا وضعيت اسفبار بيمارستانهاي دولتي را ديده ايد؟ پزشك ناراضي – پرسنل ناراضي – مردم ناراضي و بيماران هم شاكي براي اين موضوع چكار كرده ايد؟ براي از بيت المال بابت بازسازي افغانستان در بودجه كشور لحاظ كنيد بهتر نبود به فكر درمان رايگان بيماران بي بضاعت كشورمان بودند؟
*پول نفت سر سفره ها نیامد
قرار بود با اجراي هدفمند كردن يارانه ها ديگر فقيري در ايران باقي نماند. قرار بود پول نفت را بر سر سفره مردم بياوريد اما با تصميمات نا صحيح و شتابزده اقتصادي و اجرايي نادرست و ناقص هدفمند كردن يارانه ها نه تنها نفت را بر سر سفره هاي مردم حاضر نكرديد بلكه كم كم نان و آب نيز با سفره فقرا خداحافظي خواهند كرد. كاري مي كنيد كه كم كم مردم توانايي خريد نان خشك و خالي هم نداشته باشند، صنعت، توليد و كشاورزي در حال تعطيل شدن، قيمت ارز هم در حال صعود نجومي و ارزش واحد پولي كشورمان حتي در برابر واحد پولي عراق و افغانستان هم كاهش پيدا كرده اين است سياستهاي اقتصادي و جراحي بزرگ اقتصادي؟
*افزایش تورم و گناری
افزايش قيمت اجناس روز به روز بار گراني و تورم را بر دوش مردم بيشتر كرده است تا حدي كه همه ما صداي خرد شدن ستون فقرات مردم در زير بار گراني و تورم را مي شنويم اما افسوس كه شما و همكارانتان تا به امروز واقعيت را كنار گذاشته ايد و بر آمارهاي غير واقعي دل خوش كرده اند. اميدوارم روزي برسد كه شما و همكارانتان در دولت آن همه صورت مسئله هاي پاك كرده را باز مي‌نوشتيد و به جاي پاك كردن مسئله و مشكلات جامعه به دنبال حل آن بوديد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر