۱۳۹۰ آذر ۲۲, سه‌شنبه

آلمان:ممکن است جمهوری اسلامی حملاتی را در خاک آلمان برنامه ریزی کند

article picture

گزارش رسانه آلمانی تسایت از حمله احتمالی به آلمان : به گفته هارالد رانگه، دادستان کل آلمان، ممکن است جمهوری اسلامی حملاتی را در خاک آلمان برنامه ریزی کند. این ظن وجود دارد که حکومت تهران قصد دارد درصورت بروز درگیری میان ایران و ایالات متحده، پایگاه های هوایی آمریکا در آلمان را هدف حمله قرار دهد.
رانگه در این رابطه گفت: "ما تحقیقاتی را در این زمینه آغاز کرده ایم و اقدامات اجرایی را در دستورکار قرار داده ایم." یورگ تسیرکه، رییس پلیس جنایی فدرال، خاطرنشان کرده است که "این یک خطر فوری نیست".
مقامات آمریکایی هنوز درخصوص تحقیقات آغاز شده اظهارنظری نکرده اند. یکی از سخنگویان سفارت آمریکا در برلین اظهار داشت: "ما نمی توانیم و همچنین نمی خواهیم درخصوص روند تحقیقات در این زمینه اظهارنظر کنیم." یکی از سخنگویان پایگاه نیروی هوایی آمریکا در اشتوتگارت تأکید کرد که همکاری های لازم با مسؤولان آلمانی صورت خواهد گرفت.


گیدو وستروله، وزیر خارجه آلمان، اعلام کرد که مدارک موجود در این زمینه "جدی" است و "جدی نیز گرفته خواهد شد". وستروله در جلسه وزرای خارجه اروپا در بروکسل اظهار داشت: "بنابراین لازم است که مسؤولان و دست اندرکاران با درایت دراین زمینه اقدام کنند."
روزنامه "بیلد" در گزارشی نوشت که حکومت جمهوری اسلامی درصورت حمله آمریکا به ایران قصد دارد پایگاه های نظامی آمریکا و بخش های پشتیبانی و لجستیکی این کشور در آلمان را مورد هدف قرار دهد تا در ارتش اختلال ایجاد کند.
دادستان فدرال آلمان در ادامه اظهار داشت که به یک تاجر در رابطه با فعالیت های جاسوسی و خرابکارانه مظنون است. این تاجر با سفارت جمهوری اسلامی در برلین در تماس بوده.
این تحقیقات ارتباطی به توفان به راه افتاده پس از حمله نیروهای تندروی جمهوری اسلامی به سفارت بریتانیا که باعث عمیق تر شدن شکاف میان اتحادیه اروپا و حکومت تهران شد ندارد. وزرای خارجه اروپایی تصمیم گرفتند که واردات نفت از ایران را متوقف و سیستم مالی این کشور را از کشورهای غربی قطع کنند.

روز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر