۱۳۹۰ آذر ۲۵, جمعه

اخراج یک دانشجوی دانشگاه تربیت معلم از دانشگاه

article picture

هادی بینش ورودی سال ۸۶ رشتهٔ علوم سیاسی و فعال دانشجویی دانشگاه تربیت معلم و از فعالین ستاد مهدی ˜کروبی از دانشگاه اخراج شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از تهران، وی از سوی دانشگاه به اتهاماتی از قبیل تجمع غیر قانونی در دانشگاه، توهین به شعاعر اسلامی در دانشگاه وخواندن سرود‌های غیر مجاز و... در شب چهارشنبه سوری سال ۸۹ به او نسبت داده شده و بر این اساس بند ۲۰ ازآئین نامهٔ انضباطی مبنی بر اخراج دائم از دانشگاه محکوم شده است.
وی از فعالین تحصن سال ۸۷ تربیت معلم و هم چنین فعالیت‌هایی را پس ازانتخابات در اعتراض به نتایج انتخابات در دانشگاه انجام داده بود.
لازم به ذکر است این دومین دانشجویی است که طی شش ماه گذشته ازدانشگاه تربیت معلم به دلیل فعالیت‌هایش اخراج می‌شود پیش از هادی بینش، مسعود چناسی دیگر فعال ستاد انتخاباتی مهدی کروبی نیز اخراج شده است.
مسعود چناسی در این رابطه می‌گوید: دانشگاه در مورد احکام سنگین تنها می‌تواند به وزارت علوم پیشنهاد دهد که چه بندی را اجرا کنند و تصمیم گیرندهٔ قطعی در مورد احکام سنگین وزارت علوم است. اما بیش از ۶ ماه است که وزارت علوم وضعیت قطعی این احکام را اعلام نمی‌کند و ما در بلاتکلیفی به سر می‌بریم. سوال اساسی اینجاست که یک مهر تائید زدن زیرحکم چگونه بیش از ۶ ماه طول می‌کشد و دانشگاه در این مدت با وجود قطعی نشدن احکام انظباطی از ورود ما به دانشگاه جلوگیری می‌کند و کاربری ما را در سایت دانشگاه از اول مهر امسال به دلیل اخراج از دانشگاه مسدود کرده‌اند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر