۱۳۹۰ آذر ۲۴, پنجشنبه

تهدید پلیس ضد مردمی آخوندی علیه بانوان: با چکمه پوشان بدحجاب برخورد می‌کنیم

article picture
منبع حکومتی:رئیس پلیس امنیت اخلاقی ناجا گفت: پلیس با چکمه پوشانی که با لباس نامتعارف ظاهر شوند، برخورد می‌کند.
سایت حکومتی امنیتی فارس: احمد روزبهانی با اشاره به در پیش بودن فصل زمستان اظهار داشت: هیچ‌گاه استفاده از چکمه ممنوع نبوده و خیلی از خانم‌ها هستند که حجابشان هم خوب بوده و چکمه را هم استفاده می کنند و لذا ترکیب این چکمه با بعضی از لباس‌ها ممنوع بوده و پلیس پس از تذکر، با موضوع برخورد می‌کند.
وی افزود: اینکه چکمه با یک لباس نامتعارف مثلاً با یک استریج و یا مانتوی تنگ ست شود و طبیعتاً برای اینکه این پوشش جور شود از شال نازک نیز استفاده کند، این نوع پوشش ممنوع است و پلیس با آن برخورد خواهد داشت.
روزبهانی در عین حال تاکید کرد: پوشیدن چکمه ممنوع نبوده و هیچ کس هم استفاده از چکمه را ممنوع اعلام نکرده است.
وی در بخش دیگری با اشاره به اینکه اگر لباس عرضه شده در فروشگاه‌ها مغایر با شئونات باشد، هم پلیس و هم اصناف با آن برخورد می‌کند، افزود: تاکنون برای این منظور همایش‌هایی از سوی پلیس برگزار و فعالان این بخش دانسته که چه لباسی را تولید و چه البسه ای را تولید نکنند.

رئیس پلیس امنیت اخلاقی ناجا همچنین به نمایش گذاشتن لباس‌های زیر زنانه در ویترین‌های واحدهای صنفی را تخلف دانست و گفت:‌ پلیس با لباس‌های زیر زنانه که در مانکن‌ها و واحدهای تجاری گذاشته و تبلیغ شود، برخورد می‌کند.
وی با تاکید بر اینکه پلیس بر اساس وظایف ذاتی برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه تلاش دارد، ‌افزود: پوشش و عفاف همه این‌ها برای زن و مرد است و فرقی هم بین هم نمی‌کند، برخی از پوشش‌های آقایان نیز بسیار قابل تذکر بوده و تاکنون افرادی را به خاطر نوع پوشش بازداشت کرده‌ایم.
روزبهانی تلاش دشمنان در عرصه ترویج فرهنگ غرب را برشمرد و گفت: آنان حجاب و ترویج بی‌بندوباری را در نظام اسلامی نشانه رفته تا غیرت را از جوانان بگیرند و خوشبختانه دشمنان به خاطر روحیه ارزشی جامعه موفق نشده که نمونه آن را در حضور جوانان در عزاداری‌های مهم دیده‌ایم.
وی تصریح کرد: تا ولایت فقیه و اسلام بوده دشمنان نمی‌توانند راه به جایی برده و به اهداف پلید خود برسند.
* جمع آوری ماهواره در تهران متوقف نشده است
رئیس پلیس امنیت اخلاقی ناجا همچنین با تاکید بر اینکه جمع‌آوری ماهواره در تهران و استان‌های کشور ادامه دارد، افزود: جمع‌آوری ماهواره در تهران متوقف نشده و ادامه دارد و قرار نیست این طرح متوقف شود.
وی اظهار داشت: طرح جمع‌آوری ماهواره قانونی بوده که پلیس آن را بر اساس قانون اجرا می‌کند.
روزبهانی خاطرنشان کرد: بر همین اساس این طرح در آینده هم ادامه خواهد داشت و تعطیل بردار نخواهد بود زیرا در قانون برای جمع آوری تجهیزات ماهواره‌ای و مجازات متخلفان تصریح شده است.
وی با بیان اینکه اهدای جایزه به افرادی که ماهواره‌های خود را به پلیس تحویل دهند، وجهه قانونی ندارد، گفت: ما جایزه‌ای را بدین منظور نداشته و اگر هم ماهواره‌ای تحویل پلیس شده صرفاً قانون رعایت شده و بر اساس آن استفاده از تجهیزات ماهواره ممنوع است و طبیعی بوده که مردم نیز در این طرح همکاری کنند.
رئیس پلیس امنیت اخلاقی ناجا با اشاره به اینکه اکنون در بسیاری از استان‌ها گیرنده‌های دیجیتالی آمده و صدا و سیما هم برنامه‌های متنوعی را پخش می‌کند، اظهار داشت: طبیعتاً مردم خودشان کم کم تجهیزات را جمع کرده و نمی‌گذارند پلیس دخالت کند.
* گشت‌های امنیت اخلاقی همچنان فعال است
روزبهانی در بخش دیگری با اشاره به اینکه گشت‌های امنیت اخلاقی همچنان فعال است، اظهار داشت: در تمام نقاط کشور این گشت‌ها فعالیت خود را انجام داده و آموزش‌هایی نیز به این گشت‌ها ارائه می‌شود.
وی وظیفه پلیس را برخورد با هنجار شکنان و مخلان نظم و امنیت برشمرد و گفت: اجرای این طرح‌ها با هدف رعایت حقوق شهروندی توسط پلیس به اجرا در آمده و متوقف نخواهد شد.
پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر