۱۳۹۰ آذر ۲۵, جمعه

مادرحسین رونقی: سپاه اجازه نمی دهد دادستانی به پسرم مرخصی بدهد

article picture
مادرحسین رونقی پس از اعتصاب غذای پسرش: سپاه اجازه نمی دهد دادستانی به پسرم مرخصی بدهد.
زلیخا موسوی، مادر حسین رونقی ملکی که از روز جمعه ۱۸ آذرماه ۹۰ در اعتراض به وضعیتش دست به اعتصاب غذا زده است به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت:« دو روز پیش (دوشنبه ۲۱آذر۹۰) به تهران رفتیم تا او را ملاقات کنیم. اما او نیامد. همه زندانی ها آمدند ولی از او خبری نشد. به پدرش گفتم حتما اتفاقی افتاده است وگرنه حسین همیشه زودتر از بقیه می آمد. بعد ماموری آمد و گفت که حسین از سه روز پیش اعتصاب کرده و به ملاقات نمی آید. ما همین طور آنجا نشستیم، حالم خوش نبود. بعد انگار هم بندی هایش به او خبر داده بودند که مادر و پدرت منتظرند. او آمد ولی حالش خوب نبود از ۱۵ روز پیش که او را دیده بودم لاغرتر شده است.»
مادر حسین رونقی ملکی که به شدت از وضعیت سلامت پسرش به دلیل اعتصاب غذا و نبود مرخصی ناراحت بود به کمپین گفت:« به حسین گفتم این چه کاریست که کردی. تو حالت خوب نیست، کلیه ات مشکل دارد. ‌گفت ناراحت نشو اما اینها باور نمی کنند که من مریضم. به خدا من هم مادرم،از وقتی حسین را آنطور دیدم حال خوشی ندارم. نمی دانم چرا به او اجازه نمی دهند که بیرون بیاید. بگذارند درمان شود بعد دوباره او را به زندان برگردانند.»
زلیخا موسوی گفت:« فکر کنم سپاه اجازه نمی دهد که دادستانی به پسرم مرخصی بدهند. پدرش فعلا در تهران مانده است و یک نامه دیگر هم برای دادستان نوشته است.»
حسین رونقی ملکی، زندانی ۲۶ ساله که در جریان انتخابات سال ۸۸ بازداشت شد مدت هاست از مشکلات کلیه و کبد رنج می برد اما علیرغم تاییدیه پزشک قانونی و پزشکان زندان که باید هر چه سریعتر برای درمان به خارج از زندان منتقل شود هنوز دادستان تهران با این امر موافقت نکرده است. این زندانی که بارها برای رسیدگی به وضعیتش به دادستان تهران نامه نوشته است این بار نیز با شروع اعتصابش نامه ای دیگر خطاب به دادستان تهران نوشته است. او در بخشی از نامه اش آورده است: آقای جعفری دولت آبادی!در آستانه ی دومین سال روز بازداشت ام (۲۲ آذر ۱۳۸۸) و در اعتراض به موافقت نکردن با مرخصی استعلاجی برای درمان کلیه ام دست به اعتصاب غذا زده ام. در نامه های متعدد موضوعات مختلفی مانند مشکل کلیوی خود، نحوه ی صدور حکم و بازجویی ها، عدم ارائه ی رونوشت حکم دادگاه بدوی، وضعیت زندان و زندانیان بیمار، بلاتکلیفی زندانیان و فشارهای وارده بر آن ها و خانواده های شان، بازداشت ها، انفرادی ها، عدم اجرا و پایبندی به قوانین جاری کشور، را برای جناب عالی تشریح کردم و امروز به خاطر نتیجه نگرفتن از این نامه ها اعتراض خود را به روند جاری به گونه ای دیگر ادامه می دهم.
http://parsdailynews.com/93985.htm

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر