۱۳۹۰ آذر ۲۱, دوشنبه

روژین محمدی، وبلاگ نویس آزاد شدروژین محمدی، وبلاگ نویس و دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه مانیل در فیلیپین، پس از دو هفته بازداشت با تودیع وثیقه از زندان اوین آزاد شده است.
به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، روژین محمدی، که چند روز پس از بازگشت به ایران بازداشت شده و در بند ۲ - الف متعلق به سپاه پاسداران زندانی بود، تاریخ ۱۶ آذرماه جاری، به قید وثیقهٔ ۱۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد.
روژین محمدی، روز ۲۳ آبان از فرودگاه استانبول به تهران سفر کرده بود که پس از پیاده شدن در فرودگاه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. وی پس از ۲۴ ساعت به قید وثیقه آزاد شد، اما ۵ روز بعد نیروهای امنیتی جهت بازداشت وی به خانهٔ پدری‌اش در کرمانشاه مراجعه کردند که به علت عدم حضور وی در این شهر موفق به بازداشت او نشدند. وی بار دیگر در تاریخ ۳۰ آبان به صورت تلفنی به دادسرای شهید مقدسی زندان اوین احضار شد که پس از دستور ضبط وسایل شخصی از جمله کامپیو‌تر دستی‌اش و سه روز بازجویی متوالی، در دوم آذرماه، با صدور قرار بازداشت به زندان اوین منتقل شد.
قابل ذکر است که رسیدگی به این پرونده از طرف بازپرس شعبهٔ سوم دادسرای زندان اوین همچنان ادامه دارد. شعبه سوم دادسرای اوین روژین محمدی را به اتهاماتی همچون "اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور"، "تبلیغ علیه نظام" و "انجام فعالیت‌های حقوق بشری" متهم کرده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر