۱۳۹۰ آذر ۲۰, یکشنبه

شهروندان روسیه خواهان پایان یافتن دیکتاتوری ولادیمیر پوتین

article picture
خیابان های مسکو صحنه حضور ده ها هزار معترض
شهروندان مسکو مانند دیگر شهرهای روسیه با حمل پلاکارد‌ها و سر دادن شعار‌ها، خواهان پایان یافتن حاکمیت ولادیمیر پوتین و ابطال نتیجه انتخابات هفته گذشته مجلس دوما شدند.
تعداد آن‌ها که بین ۵۰ تا ۸۰ هزار نفر برآورد شده در پاسخ به فراخوان اینترنتی رهبران مخالف در اطراف یکی از میدانهای اصلی مسکو گرد هم آمدند.
عبارت نوشته شده «حقیقت برای مردم، انتخابات صادقانه» بر روی برخی پلاکارد‌ها، صحنه‌ای بی‌نظیری خلق کرده بود.
نویسنده روسی که با نام بوریس آکونین شناخته می‌شود گفت: «من چنین صحنه‌ای را طی ۲۰ سال گذشته در مسکو ندیده‌ام. راستش، فکر می‌کردم دیگر با چنین چیزی روبرو نخواهم شد. امروز، روز بسیار مهمی در زندگی من و البته در زندگی همه ماست.»
به گزارش یورونیوز، اعتراضات مخالفان که با اعلام نتیجه انتخابات برانگیخته شد به منزله آزمونی برای سنجش توانایی مخالفان حزب حاکم روسیه تلقی می‌شود.
سرگی، یکی از شرکت کنندگان در اعتراضات مسکو گفت: «مقامات با جابجایی جایگاه خود در کنگره روسیه و به راه انداختن نمایشی برای کل کشور، به سادگی ما را فریب دادند. خشم مردم از سال‌ها پیش جمع شده و این تنها قطره‌ای از آن است.»
حضورگسترده نیروهای امنیتی در خیابانهای مرکزی مسکو کاملا چشمگیر بود تا جایی که نزدیک به صد نفربر ضد شورش در خیابانهای اطراف کرمیلن مستقر شده بودند. به گفته کار‌شناسان سیاسی روسیه خطر فوری ولادیمیر پوتین را تهدید نمی‌کند
خبر قبلی همراه فیلم در لینک زیر
http://parsdailynews.com/93762.htm

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر