۱۳۹۰ مهر ۲۹, جمعه

حکم زندان بهنام ایرانی از دگراندیشان مذهبی پنج سال دیگر تمدید شد !

.

مقامات قضایی ایران حکم زندان برای بهنام ایرانی، از مسیحیان غیر تثلیثی را در روز 26 مهر ماه سالجاری یعنی سه روز پیش از زمانی که باید آزاد می شد ، به پنج سال افزایش دادند.
به گزارش آژانس خبری مسیحیان ایران "محبت نیوز"، یکی از سخنگویان گروه مسیحیان غیر تثلیثی  (پیروان ویلیام برانهایم) که با نام گروه "کلیسای ایران" شناخته می شود در گفتگو با وبسایت کمپین بین المللی حقوق بشر ایران گفت، آقای بهنام ایرانی ابتدای به ساکن در سال 2006 بخاطر فعالیت های کلیسایی اش به اتهام برگزاری مراسم دعا و پرستش در خانه و بشارت دادن افراد دستگیر و چندین ماه در بازداشت به سر برد. در 23 فوریه 2008، شعبه 30 دادگاه تجدید نظر تهران، وی را به اتهام "اقدام علیه امنیت ملی" به پنج سال حبس تعلیقی محکوم نمود. از این رو ایشان آزادی مشروط داشتند.مأمورین امنیتی پس از آن در ۲۵ فروردین ۱۳۸۹ به منزل ایشان در کرج هجوم برده و وی را دستگیر نمودند.وی همچنین افزود؛ که این مأمورین حتی آقای ایرانی را در طی عملیات بازداشت مورد ضرب و شتم قرار دادند. البته گفته می شود که در زمان هجوم نیروها جلسه ای در منزل ایشان برپا بوده است و مأمورین کتاب های انجیل و ادبیات مسیحی و دی-وی-دی ها را ضبط نمودند. پس از آن اتفاق بهنام ایرانی به اتهام "تبلیغ علیه رژیم" به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.بر این اساس، ایشان می بایست در 28 مهر ماه امسال آزاد می شدند اما سه روز پیش از این تاریخ، نامه ای برای وی ارسال و به او اعلام شد که حکم تعلیقی که در سال 2008 برای ایشان صادر شده بود به مرحله اجرا در خواهد آمد و ایشان باید پنج سال دیگر حبس را بگذراند.نکته دیگری که در مورد حکم سال 2008 مشخص شده است پافشاری دادگاه تجدید نظر بر این است که دفتر دادستان دادخواستی برای حکم ارتداد ایشان را هم داده است. قاضی نوشته است:
"با توجه به اعترافات شفاف نام برده (بهنام ایرانی) در طول جلسه دادگاه مبنی بر اینکه مادر و پدر ایشان مسلمان بوده اند و خودشان هم پس از رسیدن به بلوغ اسلام را برگزیده بودند و سپس اسلام را ترک کرده و مسیحی شده اند و اینکه ایشان گروهی از افراد دیگر را هم گمراه کرده و از اسلام خارج کرده اند ، بنابراین مطابق ... {متنی اسلامی}... نامبرده مرتد فطری هستند و حکم فرد مرتد فطری هم اعدام می باشد."بنا به گفته اعضا این گروه ، دادگاه‌ها و مقامات جمهوری اسلامی اخیرن مبادرت به داشتن دیدی سیاسی نسبت به این گروه‌ها کرده‌اند و رهبران و معتقدان این گروه را در دادگاه‌های انقلابی که برای محاکمه جرمهای سیاسی و امنیت ملی استفاده می‌شوند، محاکمه می‌کنند.بنا بر گزارشها تا کنونی گزارشی از سوی دفتر دادستانی دادخواستی مبنی بر ارتداد ایشان صادر شده باشد منتشر نشده است اما بسیاری از همفکران آقای بهنام ایرانی بیم این را دارند که در پی صدور حکم ارتداد برای یوسف ندرخانی، ایشان هم به این اتهام محکوم شوند.بهنام ایرانی" از دگر اندیشان مذهبی و پیروان "ویلیام برانهایم" واعظ معروف آمریكائی است كه همفكرانش از وی بعنوان كشیش یاد می كنند. وی نیز از "مسیحیان غیر تثلیثی" است كه بهمراه برادران خانجانی و یوسف ندرخانی گروهی را با عنوان "كلیسای ایران" تشكیل داده اند.
"برانهامیست ها" افرادی هستند كه بخاطر رد تعلیمات مورد قبول كلیساهای پروتستان و كاتولیك در مورد تثلیث مقدس و بدلیل مكاشفات خاص شخصی كه از كتاب مقدس دارند به آنان عنوان "مسیحیان غیر تثلیثی" داده اند.
محبت نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر