۱۳۹۰ مهر ۲۸, پنجشنبه

افشاجزئیات جدید در مورد فعالیت غلام شکوری تروریست رژیم فقیه

article picture
یک منبع مطلع در گفتگو با العربیه اطلاعات جدیدی در مورد هویت غلام شکوری متهم به دست داشتن در طراحی ترور سفیر سعودی در واشینگتن فاش کرد.
این منبع که نخواست نامش فاش شود به العربیه گفت :" نام کامل متهم بهنام غلام شکوری است و متولد همدان در غرب ایران است."
غلام شکوری در دوره جنگ ایران و عراق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست و در اعدام های گسترده سیاسی سال 1367 دست داشت.
او در سال 1990 به دلیل تبعیت مطلق از آیت الله خامنه ای به سپاه قدس منتقل شد. در این دوره آیت الله خامنه ای پس از سیدن به رهبری جمهوری اسلامی اقدام به حذف فرماندهانی کرده بود که به تبعیت مطلق آنها از خود مشکوک بود.شکوری پس از انجام ماموریت های متعددی مانند تصفیه مخالفان و ثابت کردن تبعیت غیر قابل انکار خود از خامنه ای به عنوان بازوی راست سردار قاسم سلیمانی تبدیل شد.
اطلاعات وارده حاکی است شکوری تا حدودی به زبان عربی آشنا است و دو دفتر در لبنان و بوشهر دارد. او از دفتر لبنان به شکل مستقیم با نعیم قاسم جانشین حسن نصرالله در ارتباط است و ازدفتر بوشهر عملیات سپاه پاسداران در بحرین و برخی کشورهای خلیجی را اداره می کند.
غلام شکوری به عنوان مسئول پرونده بحرین تعیین شده است و ماموریت اصلی وی تلاش برای " صدور انقلاب " به بحرین است. او با برخی اتباع بحرینی هوادار ایران از جمله حسین مشیمع در ارتباط است وبارها با وی در عراق و لبنان دیدار کرده بود.
بر اساس اظهارات منبع مطلع غلام شکوری تعدادی از اتباع بحرین را هنگام سفر به ایران برای همکاری به کار گماشته است.
پیش از این منابع غربی اعلام کرده بودند غلام شکوری که یکی از عوامل اصلی حوادث بحرین است با حسین مشیمع در ارتباط بود و آخرین دیدار آنها در ماه فوریه گذشته در بیروت صورت گرفته بود.
قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس در دیدار با تعدادی از روحانیون در خراسان جنوبی در اواسط ماه گذشته اعلام کرده بود سپا قدس 239 عملیات در چارچوب خدمت به اصل ولایت فقیه انجام داده است.
خامنه ای به عنوان فرمانده کل نیروهای مسلح بر همه فعالیت های اقتصادی و نظامی سپاه پاسدران انقلاب اسلامی اشراف دارد و از این اختیار برخوردار است که درتصمیم گیری های سپاه پاسداران به شکل مستقیم دخالت کند.
منبع مطلع تاکید کرد ارتباط غلام شکوری با آیت الله خامنه ای از طریق اصغر میرحجازی مشاور امنیتی دفتر رهبر جمهوری اسلامی ایران صورت می گیرد.
مساله تلاش برای ترور سفیر سعودی در واشینگتن یک بار دیگر افکار عمومی را به سمت سپاه پاسداران و شاخه بین المللی آن سپاه قدس سوق داده است.
سپاه پاسدران که فعالیت آن در کشورهای همسایه تا قاره آمریکا و آفریقا گسترده است بارها به اجرای طرح های تروریستی متهم شده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر