۱۳۹۰ مهر ۲۷, چهارشنبه

گزارش احمد شهید؛ لاریجانی: آبروی شورای حقوق بشر رفت


دژخیم جواد لاریجانی، رئیس ستاد جنایت موسوم به "حقوق‌ بشر" در دستگاه قضایی حکومت اسلامی با اشاره به گزارش احمد شهید در باره نقض حقوق بشر در ایران، با وقاحتی شگفت‌ انگیز گفته است، این گزارش آبروی شورای حقوق بشر سازمان ملل را برد.
گزارش خبرگزاری حکومتی فارس: دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با اشاره به گزارش احمد شهید درباره حقوق بشر در ایران گفت:‌ این گزارش کاملاً بر اساس اغراض سیاسی غرب نوشته شده و آبروی شورای حقوق بشر را زیر سؤال برد.
محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در خصوص گزارش ارائه شده توسط احمد شهید مبنی بر نقض حقوق بشر در ایران گفت: ما انتخاب گزارشگر ویژه، هر کسی که بخواهد باشد برای مسائل حقوق بشر ایران را یک حرکت غیر موجه می‌دانیم که کاملا بر اساس اغراض سیاسی غرب و برای ضربه زدن به حیثیت کشور ما است.
وی افزود: این گزارش اقدامی بود که آبروی شورای حقوق بشر را زیر سؤال برد.
لاریجانی خاطر نشان کرد: کسی که انتخاب شده، خود مدعی بود باید اولین گزارش سازمان ملل متحد ساختاری باشد و متدولوژی سازمان کاری را نشان دهد اما وی تمام سخنانی را که علیه نظام اسلامی ایران مطرح کرد توسط منافقان و معارضان جمع شده بود و در قالب گزارش احمد شهید ارائه شد.
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با اشاره به اینکه این گزارش نشان داد که فرد فوق توان گزارشگری را ندارد، اظهار داشت: به همین دلیل است که جمهوری اسلامی ایران نه گزارشگری را قبول دارد و نه این روش را به رسمیت می‌شناسد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر