۱۳۹۰ مهر ۳۰, شنبه

افزایش فعالیت های تروریستی سپاه قدس در تمام نقاط جهان

article picture


آماده باش رئیس کمیسیون اطلاعات سنا به سازمان های امنیتی ایلات متحد.
همسئولان آمریکایی: سپاه قدس برای اجرای عملیات برون مرزی برنامه ریزی می کند.
برخی مسئولان آمریکایی تاکید کردند که سپاه قدس وابسته به سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ، طرح هایی برای انجام عملیات تروریستی در خارج از کشور در دست دارد.
العربیه:خبرگزاری "رویترز" به نقل از یک مسئول آمریکایی که خواسته هویتش فاش نشود گزارش داد که گفته است: "سپاه قدس بر فعالیت های تروریستی افزوده است، نه تنها در عراق و لبنان و کشورهای خلیج فارس بلکه در تمام نقاط جهان."
او افزود: "معتقدیم که فعالیت نیروهای سری سپاه قدس در خارج افزایش یافته است و چه بسا در حال برنامه ریزی برای عملیات بین المللی بیشتری متفاوت با طرح ترور سفیر سعودی در واشینگتن است."مسئولان آمریکایی که با خبرگزاری "رویترز" گفت و گو کرده اند، جزئیاتی از اسناد خود در خصوص قصد سپاه قدس برای انجام عملیات در خارج از ایران ارائه ندادند. یک مسئول دیگر به "رویترز" گفت: "اینها تنها توطئه هایی نیست که سپاه قدس آروزی اجرای آن را دارد بلکه در حقیقت برنامه ریزی های فعالی وجود دارد که سپاه قدس در حال طرح ریزی آن است." این مسئولان آمریکایی معتقدند که سپاه قدس کنترل بیشتری بر سیاست خارجی جمهوری اسلامی پیدا کرده است.
از سویی یک مسئول در وزارت امور خارجه آمریکا که خواسته نامش فاش نشود، به روزنامه فرامنطقه ای "الشرق الاوسط" گفت که ایالات متحده از دولت جمهوری اسلامی می خواهد عبد الرضا شهلایی و معاونش غلام شکوری را تحویل دهد.
شهلایی ار بستگان منصور ارباب سیار ایرانی دستگیر شده در آمریکا است که مقام های آمریکایی مدعی هستند در توطئه ترور سفیر سعودی در واشینگتن دست داشته. شهلایی از فرماندهان بزرگ در سپاه قدس است و در کشتن آمریکایی ها در عراق دست داشته است
مسئولان آمریکایی گفتند که شهلایی و ارباب سیار در جریان برنامه ریزی برای ترور سفیر سعودی ارتباطی مستمر داشته اند. آن ها چند سناریو برای اجرای عملیات خود وضع کردند که به گروگان گرفتن سفیر سعودی و ارائه در خواست هایی از دولت های آمریکا و سعودی در مقابل آزادی او از آن جمله است؛ اما پس از آن طرح تغییر کرد و قرار شد سفیر در انفجار رستورانی در واشینگتن ترور شود.هفته گذشته دایان فاینشتان سناتور دموکرات ایلات کالیفرنیا رئیس کمیسیون اطلاعات در مجلس سنای آمریکا گفت که "جمهوری اسلامی و ایلات متحده به سمت برخورد پیش می روند چنانچه رژیم ایران سیاست های خود را تغییر ندهد."
او با متهم کردن سپاه پاسداران جمهوری اسلامی به تلاش برای صدور انقلاب اسلامی به کشورهای دیگر خواستار آماده باش آمریکا برای مقابله با هر گونه عملیات احتمالی سپاه قدس شد.
پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر