۱۳۹۰ مهر ۲۶, سه‌شنبه

دروغ پشت دروغ: لاریجانی:تروريست معرفی شده از سوی آمريكا از مخالفان رژیم استلاريجاني ، رئیس مجلس آخوندی در نشست خبري: تروريست معرفي شده از سوي آمريكا از مخالفان جمهوری اسلامی است! /فشار اوباما به آژانس درباره جمهوری اسلامی بازي سياسي است.
ایسنا:علي لاريجاني عصر روز دوشنبه و در دومين روز سفر خود به برن ـ پايتخت سوييس ـ در يک مصاحبه مطبوعاتي با خبرنگاران رسانه‌هاي خارجي به سوالات آن‌ها پاسخ داد.
او در پاسخ به اتهام اخير آمريکا به جمهوری اسلامی در مورد ترور سفير عربستان در واشنگتن و اين‌که گفته مي‌شود سفر وي به سوييس (به عنوان حافظ منافع آمريکا در ايران) به اين دليل است گفت: من فکر نمي‌کنم اين موضوع احتياج به چنين کاري داشته باشد. چرا که اين موضوع نيازي به واسطه‌گري ندارد.
مسوولان آمريکايي توجه ندارند در چه جايگاهي قرار گرفته‌اند
لاريجاني گفت: مشکل به اين خاطر است که مسوولان آمريکايي توجه ندارند در چه جايگاهي قرار گرفته‌اند. آمريکا کشور بزرگي است و آن‌ها نبايد آن‌قدر بازي‌هاي مبتذل داشته باشند؛ و اين اهانت به کشور خودشان است. از مسوولان آمريکايي انتظار مي‌رود که بازي بزرگ کنند نه کارهاي بي‌ارزشي مثل اين‌که فردي ترياکي و افيوني را به عنوان تروريست معرفي کنند در حالي که در طول تاريخ يک استثنا است که چنين فردي اين کار را بکند.
با حمايت آمريکا از ديکتاتورها مخالفيم
وي با اشاره به اختلاف نظر جمهوری اسلامی و آمريکا گفت: ‌اين اختلاف نظر آن‌قدر بچه گانه و کوچک نيست بلکه ما با حمايت آمريکا از ديکتاتورها در طول چند دهه اخير مخالفيم؛ ديکتاتوري که در ايران بود، حسني مبارک، بن علي و بسياري از ديکتاتورهايي که در منطقه هستند بدون ترديد با پشتيباني آمریکا در جاي خود قرار دارند و مباني اختلاف ما با آمريکا بر سر اين موضوع است. (دیکتاتور سوریه چی؟)
رييس مجلس اظهار كرد: وقتي ما از نهضت دموکراسي‌خواهي در خاورميانه و شمال آفريقا دفاع مي‌کرديم، آمريکا با ما غضب‌آلود برخورد مي‌کند، در حالي که ما فکر مي‌کنيم که آمريکا اشتباه مي‌کند که خشونت در بحرين و يمن را باعث شده است. اين‌ها موارد اختلاف ما با آمريکاست و متاسفانه آن‌ها به جاي حل مشکلات خودشان به بيراهه مي‌روند. ظرفيت يک کشور بزرگ به گونه‌اي است که نبايد اين طور آن را حراج کنند.
وي يادآور شد: زماني پاول در کنگره آمريکا گفته بود که اطلاع دقيق داريم عراقي‌ها در منطقه سلاح هسته‌يي پنهان کرده‌اند، همين موضوع عامل ايجاد آشفتگي در عراق شد و بعدها که بررسي کردند ديدند محل مورد نظر طويله بوده است.
فكر نمي‌كنم آمريكايي‌ها درباره جنگ ديگري در خليج فارس حماقت كنند
رييس مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به سوال خبرنگار ايرنا، درباره برخي احتمالات مبني بر اين‌که اتهام اخير آمريکا به جمهوری اسلامی براي ايجاد جنگ در منطقه به ويژه خليج فارس بوده است؟ گفت: من فکر نمي‌کنم که آمريکا خود را به اين حماقت بزند که چنين درگيري ايجاد کند. آن‌ها هنوز پس لرزه مشکلاتي را تجربه مي‌کنند که زمان بوش در منطقه ايجاد شد. شايد برخي مشکلات در داخل آمريکا و احتياج آن‌ها به تئوري‌سازي براي منحرف کردن حواس خودشان در انتخابات موجب وارد کردن چنين اتهاماتي شده و آن‌ها به خاطر مشکلاتي که دارند مي‌خواهند دشمن موهومي را در اذهان بزرگ کنند تا کارهاي‌شان را پيش ببرند.

فردي را به عنوان تروريست معرفي کرده‌اند که از مخالفان جمهوری اسلامی است
وی در ادامه گفت: سوالات زيادي وجود دارد که نشان مي‌دهد ادعاي آمريکايي‌ها ادعاي پوچي است. آن‌ها فردي را به عنوان تروريست معرفي کرده‌اند که از مخالفان دولت جمهوری اسلامی است و سال‌هاست که از کشور فرار کرده. او معتاد به ترياک و دائم الخمر است و از نظر روحي نيز تعادل ندارد.
لاريجاني گفت: ما کشوري با مختصات مشخص هستيم و اين جنس آدم‌ها با ما رابطه ندارند بلکه جزء مخالفان ما هستند.
وي با بيان اين‌که به دليل مبارزه جمهوری اسلامی با قاچاقچيان مواد مخدر، باندهاي قاچاق جزء دشمنان جمهوری اسلامی هستند، گفت: ‌تقريباً سالي سه هزار نفر از نيروهاي پليس ما در راه مبارزه با اين گروه‌هاي کشته مي‌شوند و به طور طبيعي آن‌ها به ما متصل نخواهند شد.
وی گفت: فضاحت بعدي آمريکا در اين اتهام اين است که مي‌گويد شماره حسابي دارد که از جمهوری اسلامی پول به آن‌جا ريخته شده است. به نظر شما کسي که مختصر عقلي داشته باشد اين کارها را از طريق سيستم بانکي انجام مي‌دهد؟


با عربستان اختلاف عميقي نداريم
او با اشاره به اين‌که آمريکا سفير عربستان را هدف ترور جمهوری اسلامی اعلام کرده، گفت: ما با عربستان سعودي چنين اختلاف عميقي نداريم که بخواهيم دست به چنيني کاري بزنيم؛ گرچه ممکن است در برخي موارد اختلاف نظر داشته باشيم اما چرا بايد اين کار را بکنيم. اين نشان مي‌دهد که سناريوي ديگري در کار است.
لاريجاني گفت: آمريکا از رفاقت کشورهاي بزرگ اسلامي ناراحت است بنابراين سعي مي‌کند اين روابط را خراب کند. اما به هر حال به دليل اين‌که مي‌خواهند اين موضوع را به يک ماجراي عملياتي تبديل کنند محاسبه مي‌کنند و وارد جايي نمي‌شوند که آتش دامن‌شان را بگيرد.
وی با طرح اين سوال که آيا استفاده از يک فرد افيوني براي القاع چنين مباحثي کار سختي است؟ گفت: ‌بعيد است عقلاي عالم اين حرف‌ها را بپذيرند.
به گزارش ايسنا، رييس مجلس شوراي اسلامي هم‌چنين علت حضور در برن ـ پايتخت سوييس ـ را شرکت در اجلاس بين‌المجالس جهاني عنوان کرد و از پارلمان و دولت سوييس براي برگزاري اين اجلاس قدرداني کرد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر