۱۳۹۰ مهر ۲۶, سه‌شنبه

نگرانی رژیم از تحریم بانک مرکزی

article picture

پژویان: تحریم بانک مرکزی را جدی بگیریم


پژویان اذعان داشت:اگر تحریم بانک مرکزی اتفاق بیفتد بحث خیلی جدی‌تر خواهد شد، چراکه کلیه معاملات مربوط به صادرات و واردات، فاینانس‌ها و سایر امور تا حدودی دچار مشکل می‌شود.

جمشید پژویان درباره برنامه آمریکا برای تحریم بانک مرکزی ایران، گفت: «تحریم» جریانی است که می‌تواند از محدودیت‌های کم و ضعیف تا محدودیت‌های زیاد و جدی باشد.

آفتاب:وی با بیان اینکه تحریم بانک مرکزی هزینه‌های زیادی را به جمهوری اسلامی تحمیل خواهد کرد‌، افزود:‌ مسائل مربوط به تحریم کاملا سیاسی است؛ آمریکا دنبال بهانه است و هر جا بهانه نداشته باشد هم می‌تراشد تا به خواسته‌هایش برسد.

وی گفت: به دنبال هر تحریمی هزینه‌هایی برای جمهوری اسلامی ایجاد می‌شود؛ در برخی تحریم‌ها نیز ممکن است جمهوری اسلامی بتواند قوتی پیدا کند، اما باید توانایی طراحی سیاست‌های مناسب اقتصادی را در این شرایط داشته باشیم.


پژویان با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی در مقابل این تحریم‌ها به زانو در نخواهد آمد، گفت: به‌خاطر وجود امکانات،‌ توانمندی‌ها و همچنین منابع خاص جمهوری اسلامی توانسته با پرداخت هزینه‌ از کنار این تحریم‌ها عبور کند.


وی اذعان داشت: اما اگر تحریم بانک مرکزی اتفاق بیفتد بحث خیلی جدی‌تر خواهد شد، چراکه کلیه معاملات مربوط به صادرات و واردات، فاینانس‌ها و سایر امور تا حدودی دچار مشکل می‌شود.

ريیس شورای رقابت در همین ارتباط به اهمیت به‌کارگیری سیاست‌های مناسب اشاره و تصریح کرد: باید سیاست‌هایی را به کار ببریم که شعاری نباشد و قابلیت افزایش توان را داشته باشد.

به گفته پژویان، اتخاذ سیاست‌های مناسب می‌تواند درجه خودکفایی کشور را بالا ببرد تا اثرات این تحریم‌ها و تحریم بانک مرکزی خنثی شود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر