۱۳۹۰ مهر ۲۵, دوشنبه

حادثه ای دیگر در پلی تکنیک؛ سقوط آسانسور در خوابگاه دانشجویان دختردر ادامه حوادث تلخ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، آسانسور در یکی ازخوابگاه های دخترانه این دانشگاه سقوط کرد. خوشبختانه در این حادثه به کسی اسیب جدی نرسیده است.

به گزارش دانشجونیوز، این حادثه  چند روز پیش در حالی رخ داده است که در دو هفته گذشته خبر درگذشت آمنه زنگنه، دانشجوی دختر این دانشگاه، بر اثر گازگرفتگی ناشی از اسید و عدم اطلاع رسانی مناسب از سوی مقامات مسئول، اعتراض گسترده دانشجویان را در پی داشت. دانشجویان خواستار استعفای مسئولین دانشگاه به دلیل بی کفایتی و رخ دادن حوادثی مشابه در گذشته شده بودند.
در سال ٨٧ نیز سقوط آسانسور در خوابگاه پسرانه نجات اللهی باعث قطع پای یکی از دانشجویان شد.
در حالی که خبر درگذشت آمنه زنگنه در خوابگاه مرادی، با وعده های مسئولین دانشگاه مبنی بر پیگیری وضعیت نامناسب خوابگاه دانشجویان همراه شد، گزارش ها حاکی از آنست که در خوابگاه دخترانه احمدی، آسانسور در طبقه چهارم سقوط کرده و چندین دانشجوی دختر برای مدت زیادی در آن حبس بوده اند. خوشبختانه آسانسور در بین طبقات متوقف شده و در صورت ادامه مسیر حادثه تلخ دیگری برای جامعه دانشگاهی به وقوع می پیوست. دانشجویان عنوان کرده اند این آسانسور پیش از این نیز دچار مشکل بوده و مسئولین بدان توجهی نکرده اند.
دانشگاه صنعتی امیرکبیر در هفته های گذشته شاهد پنج روز تجمع گسترده دانشجویان در اعتراض به عملکرد نامناسب مسئولین دانشگاه بود. دانشجویان خواستار استعفای دکتر رهایی و دکتر آرزو؛ رییس دانشگاه و معاون دانشجویی وی شده بودند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر