۱۳۹۰ مهر ۲۹, جمعه

پاسدار تروریست تحت تعقیب :به رژیم اسد دست بزنند وارد عمل می شویم

article picture
پاسدار "محسن رضایی" دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و فرماندۀ پیشین سپاه پاسداران در گفتگو با شبکۀ تلویزیونی المنار وابسته به حزب الله لبنان گفته است که رژیم بشار اسد در سوریه، حزب الله لبنان و سازمان حماس خط قرمز جمهوری اسلامی است و اگر قدرت های غربی قصد داشته باشند به هر یک از این سه متحد اصلی جمهوری اسلامی دست اندازی کنند با واکنش تُند رژیم تهران مواجه خواهند شد.


به گزارش منوتو ، محسن رضایی نگفته است که چرا حزب الله لبنان و سازمان حماس و رژیم بشار اسد که از مارس گذشته تاکنون بیش از سه هزار نفر از مخالفانش را در خیابان ها کشته است باید خط قرمز جمهوری اسلامی تلقی شوند و بود و نبودشان با مصالح و منافع ملی این کشور گره بخورد. با این حال، محسن رضایی گفته است که هدف آمریکا از طرح اتهام اخیر توطئۀ تروریستی علیه سپاه قدس این است که به سوریه حمله کند. محسن رضایی سپس افزوده است که جمهوری اسلامی حمله به سوریه را با اقدام متقابل پاسخ خواهد داد. این اولین بار است که یک مقام جمهوری اسلامی به این صراحت تهدید می کند که در صورت اقدام برای سرنگون کردن بشار اسد، جمهوری اسلامی ایران در دفاع از رژیم بعث سوریه دست به اقدام و عملیات نظامی خواهد زد. ناظران پیش از این گفته بودند که وجود بشار اسد برای رژیم جمهوری اسلامی ایران امری حیاتی است که نفوذش را در منطقه از خلال تأمین پشتیبانی تهران از حزب الله لبنان و سازمان حماس تضمین می کند.


مخالفان بشار اسد می گویند که سپاه پاسداران ایران در سرکوب مردم ناراضی سوریه و در پشتیبانی از رژیم بشار اسد مستقیماً دست دارد. مقامات آمریکایی با اشاره به طرح ناشیانۀ سپاه قدس برای کشتن سفیر عربستان در واشنگتن می گویند که این ناشیگری نتیجۀ ترس، اضطراب و نگرانی رهبران تهران از آینده ناروشن خود در منطقه است که آنان را به اقدامات نسنجیده و کور واداشته و هم اکنون نیز سپاه قدس سرگرم طرح ریزی عملیات مشابه در دیگر نقاط جهان به ویژه در لبنان، سوریه، عراق و کشورهای عربی خلیج فارس است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر