۱۳۹۰ مهر ۲۷, چهارشنبه

۱۷ سال حبس برای راه اندازی گروه مطالعه تاریخ و هواداری از نهضت آزادیدو تن از علاقه مندان نهضت آزادی به حبس و زندان محکوم شدند.
به گزارش «میزان خبر»، قاضی پیر عباس روز گذشته حکم شش سال حبس آرش نجبایی را به اتهام های "اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت با تشکیل و راه اندازی گروه مطالعه تاریخ" و "تبلیغ علیه نظام" ابلاغ کرد.
آرش نجبایی یکم اسفند سال گذشته پس از احضار به دفتر پیگیری‌های وزارت اطلاعات بازداشت شد و حدود دو ماه را در زندان اوین گذراند.
آرش نجبایی ۲۸ ساله ساکن تهران، فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع از دانشگاه آزاد قزوین و کار‌شناسی ارشد مدیریت آی تی از دانشگاه علوم تحقیقات تهران است.
در همین حال مسعود صادقی به حکم قاضی مقیسه به شش سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.
این علاقه‌مند نهضت آزادی ایران به حکم شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به اتهام‌های «اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت با تشکیل و راه اندازی گروه مطالعه تاریخ»، «تبلیغ علیه نظام» و «توهین به رهبری» به شش سال حبس و به «اتهام توهین به رییس دولت دهم» به ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.
مسعود صادقی بعد از تظاهرات ۲۵ بهمن سال گذشته بازداشت شد و حدود دو ماه را در زندان گذراند.
در روزهای اخیر جعفر گنجی و آرش نجبایی هم به ۱۱سال زندان محکوم شده بودند و در مجموع این سه تن از علاقه مندان نهضت آزادی ایران به ۱۷ سال حبس محکوم شده‌اند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر