۱۳۹۰ مهر ۲۶, سه‌شنبه

اطلاعیه انجمن قلم آذربایجان : فرانک فرید را آزاد کنید

انجمن قلم آذربایجان جنوبی خواهان آزادی فرانک فرید شد. این انجمن در بیانیه اش بازداشت فرانک فرید را به خاطر دفاع وی از آزادی بیان و آزادی اندیشه و دفاعش از محیط زیست ارزیابی کرده و آن را محکوم کرد. انجمن قلم آذربایجان همچنین از دیگر نویسندگان آزادیخواه در سراسر جهان خواست تا اعتراض خود را به بازداشت و فشار بر شاعران و نویسندگان آذربایجانی اعلام کنند.
متن بیانیه انجمن  قلم آذربایجان جنوبی (ایران) در تبعید به شرح زیر است:
هموطنان عزیز
بار دیگر شاعر و نویسنده‌ای از خطه آذربایجان به بهانه اعتراض به بی‌اعتنائی دست اندرکاران و مسئولان مرگ تدریجی دریاچه ارومیه در تاریخ دهم سپتامبر 2011 دستگیر و روانه زندان شد. اینک فرانک فرید (ایپک) همانند دیگر شاعران و نویسندگان معترض آذربایجانی تاوان دفاع از آزادی بیان، آزادی اندیشه و دفاع از محیط زیست را می‌پردازد. اما رژیم ایران نیک می‌داند که هزاران فرانک دیگر خواست‌های به‌حق او را فریاد می‌زنند و خواهند زد. و نیز آن‌ها نیک می‌دانند که تاریخ سرشار است از نمونه‌های حقانیت و پیروزی فرانک‌ها.
انجمن قلم آذربایجان جنوبی (ایران) در تبعید همه تهاجمات ضد اندیشه رژیم ایران را محکوم می‌کند و خواهان آزادی بدون قید و شرط فرانک فرید و همه نویسندگان و اهل قلم در بند است. ما همچنین همه نهادها و تشکلات نویسندگی، دموکراتیک و مترقی را فرا می‌خوانیم که دوشادوش و همصدا با ما و هزاران تن دیگر از آزادیخواهان در برابر تهاجمات ضد دموکراتیک علیه اهل قلم در بند و به ‌ویژه نویسندگان، شاعران و روزنامه نگاران و وبلاگ‌نویسان آذربایجانی که به‌ تازگی دستگیر و روانه زندان شده‌اند، فریاد اعتراض سر دهند.
انجمن  قلم آذربایجان جنوبی (ایران) در تبعید
دکتر هاشم خسرو شاهی، دکتر علیرضا اصغرزاده، دکتر صدیقه عدالتی، ماشاءالله رزمی، شیوا فرهمند راد، لیلا مجتهدی
12 مهر 1390

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر