۱۳۹۰ مهر ۲۷, چهارشنبه

مخالفت وزارت اطلاعات با انتقال مبلغان مذهبی به زندان ارومیه

article picture


وزارت اطلاعات از انتقال مبلغان مذهبی اهل سنت محبوس در زندان رجایی شهر به زندان محل بازداشت ایشان ممانعت به عمل می‌آورد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شش تن از شهروندان اهل سنت بوکانی که به اتهام تبلیغ مذهب و تشکیل جلسات مذهبی از خرداد ماه ۱۳۸۸ در بازداشت هستند همچنان دور از شهر و خانواده در زندان رجایی شهر کرج در تبعید به سر می‌برند.
ماموستا محمد برائی ۱۰ سال، حسین جوادی ۶ سال، عثمان احسنی ۶ سال، عبدالله خسروزاده ۶ سال، هیمن محمود تختی ۵ سال، حسام محمدی ۵ سال در مجموع به سی و هشت سال زندان توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه محکوم شده‌اند که در این احکام هیچ اشاره‌ای به تبعید وجود ندارد.
به گفته مسئولان زندان رجایی شهر، اجرای احکام زندان اوین با انتقال این محکومان به زندان اورمیه در سی و یکم خرداد ماه ۹۰ موافقت کرده است، اما نهاد امنیتی (وزارت اطلاعات) همچنان مخالف این انتقال است.
لازم به توضیح است این شهروندان بوکانی از خرداد ۸۸ در سلول‌های انفرادی وزارت اطلاعات شهرستان بوکان و ارومیه و بند‌های امنیتی ۲۰۹ و ۲۴۰ زندان اوین بودند و مدت‌ها توسط نیروهای اطلاعاتی-امنیتی ارومیه و تهران برای اعتراف تحت فشار قرار داشته‌اند و در ‌‌نهایت در پاییز سال گذشته پس از صدور حکم توسط شعبه ۲۸ به بند ۳۵۰ زندان اوین و از آنجا به بند دو زندان رجایی شهر کرج منتقل شدند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر