۱۳۹۰ خرداد ۳۱, سه‌شنبه

عدم رسیدگی به وضعیت جسمانی کوروش کوهکن، در زندان اوین
 مسئولان از رسیدگی پزشکی به کوروش کوهکن، فعال فرهنگی، که از بهمن ماه سال ۸۸ تاکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین به سر می‌برد، علی رغم وضعیت بد جسمی، سر باز می‌زنند. 
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زانوی کوروش کوهکن در حین بازجویی‌هایی که توسط مامورین وزارت اطلاعات در زندان اوین از وی به عمل آمده است و در اثر شکنجه، دچار پارگی مینیسک شده، و در شرایط نامطلوبی قرار دارد.


کوهکن پس از اعتصاب غذا در اردیبهشت سال جاری خواستار جراحی شدن زانوی آسیب دیده خود شده بود که پس از مدتی مسئولین زندان با هدف رسیدگی پزشکی، این فعال فرهنگی را به بیمارستان طالقانی منتقل کرده و بر همین اساس زانوی وی تحت عمل جراحی قرار گرفت.
این در حالیست که در پی انتقال مجدد این زندانی سیاسی پس از عمل جراحی به زندان اوین و عدم دسترسی پزشکی مناسب، محل جراحی شده دچار عفونت شدید شده و تاکنون مسئولین زندان از مداوای این زندانی سیاسی اجتناب ورزیده‌اند.
لازم به یادآوری ست که شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیرعباسی، پیشتر کوروش کوهکن را به سه سال و شش ماه حبس تعزیری و تحمل ۷۴ ضربه شلاق محکوم کرد و وی در حال حاضر دوران محکومیت خود را در بند ۳۵۰ زندان اوین سپری می کند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر