۱۳۹۰ خرداد ۳۱, سه‌شنبه

عدم اجازه ملاقات به حسین رونقی در بیمارستان
پدر و مادر حسین رونقی ملکی وبلاگ‌نویس که از تبریز برای پیگری وضعیت فرزندشان در بیمارستان به تهران آمده بودند، امروز اجازه ملاقات با وی را در بیمارستان پیدا نکردند.
خانواده حسین رونقی به «خانه حقوق بشر ایران» با اعلام این خبر گفتند که در پی عدم اجازه ملاقات که بدون هیچ دلیلی انجام شد، به دادستانی و دادگاه مراجعه کردیم، اما هیچ‌کسی پاسخگوی ما نبود.»
حسین رونقی ملکی در پی دچار شدن به بیماری کلیوی در زندان اوین در طی ماه‌های گذشته نیاز مبرم به درمان در بیمارستان تخصصی داشت که بار اول بعد از چهار ماه تاخیر و بار دیگر با تاخیر یک ماهه که در هفته گذشته صورت گرفت به بیمارستان منتقل شد.


خانواده رونقی به “خانه” ما گفتند: «در پی این تاخیر کلیه‌های حسین دچار آسیب جدی شد و همین امر درمان را هم به تأخیر انداخت. همچنین کیسه صفرای حسین نیز به خاطر این مسأله دچار آسیب شد. این  در حالی‌ است که پزشکان گفته‌اند  وی باید در مرخصی خارج از زندان به سر ببرد، اما مسئولین قضایی اجازه‌ی مرخصی به وی را صادر نمی‌کنند.»
لازم به ذکر است که حسین رونقی ملکی وبلاگ‌نویس و فعال حقوق بشر از تاریخ ۲۲ آذر ماه سال ۸۸ بازداشت و مدت ۱۰ ماه را در سلول‌های انفرادی زندان اوین به سر می‌برد. وی در دادگاه بدوی به ۱۵ سال زندان محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا به تأیید رسید. وی در حال حاضر دوران محکومین ۱۵ ساله‌ی خود را در بند ۳۵۰ زندان اوین سپری می‌کند و تا کنون حتا از یک روز مرخصی استفاده نکرده است.

رهانا

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر