۱۳۹۰ خرداد ۳۰, دوشنبه

آمریکا 10 شرکت دیگر وابسته به رژیم ایران را تحریم کرد

article picture

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که ۱۰ شرکت کشتیرانی و سه شخصیت حقیقی را به خاطر ارتباط با برنامه هسته ای و موشکی جمهوری اسلامی به فهرست تحریم هایش افزوده است.


به گزارش خبرگزاری رویترز از واشنگتن، وزارت خزانه داری آمریکا می گوید که این شرکت ها و افراد به تلاش های جمهوری اسلامی جهت پنهان کردن فعالیت های مرتبط با برنامه های هسته ای و موشکی ایران همکاری می کنند.


به گزارش بی بی سی، به گفته وزارت خزانه داری آمریکا این افراد و شرکت ها با خطوط کشتیرانی دولتی جمهوری اسلامی ارتباط دارند.


این وزارتخانه اعلام کرد که "تلاش های مستمر شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (IRISL) برای گمراه کردن جهان از ماهیت واقعی فعالیت هایش" نشان می دهد که این شرکت تلاش می کند در عین کمک به برنامه هسته ای ایران، اقداماتش را مشروع نشان دهد.

شرکت هایی که امروز توسط وزارت خزانه داری آمریکا مشمول تحریم شدند عبارتند از خطوط کشتیرانی پاسیفیک، آتلانتیک اینترمودال، کریستال شیپینگ، پرل شیپینگ، آزورس شیپینگ، سینوز مریتایم، سانتکس لاینز، فیر وی شیپینگ.

سه نفری هم که به عنوان اشخاص حقیقی مشمول تحریم قرار گرفتند، مدیران ارشد شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی هستند.

برخی رسانه ها در آمریکا از تلاش شرکت های ایرانی برای جابجایی و انتقال پول در بانک های آمریکایی خبر داده و خبر تحریم شرکت های کشتیرانی جمهوری اسلامی را در ارتباط با همین پرونده ها درج کرده اند.

شبکه خبری بلومبرگ در وب سایت خود طی گزارشی اتهام این شرکت ها را جابجایی پول در بانک های آمریکایی عنوان کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، افراد و شرکت های تحریم شده را ۱۱ شرکت و ۵ شخصیت حقیقی عنوان کرده، که طی بیش از سیصد مورد فعالیت بانکی در حداقل ۷ بانک آمریکایی، مبلغ ۶۰ میلیون دلار را به گردش درآوردند که ناقض قوانین تحریمی آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران تشخیص داده شده است.

بي بي سي

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر