۱۳۹۰ تیر ۱, چهارشنبه

احتمال مرگ دو زخمی بازادشتی در شکنجه گاه اطلاعات سنندج

article picture

گزارش دریافتی:در پی درگیریهای چند هفته گذشته در مناطق کردستان میان پیشمرگان احزاب کرد و نیروهای رژیم که منجر به کشته شدن دو تن از پیشمرگان و زخمی شدن دو تن دیگر از اعضای این تیم پشمرگان ، به نامهای شورش رزایی و فردین فرجی که به شدت زخمی شده بودند به دست نیروهای سپاه پاسداران افتادند.بنا به آخرین گزارش اعضای کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی ، این دو عضو احزاب در حالی که زخمی و دچار خون ریزی شدید شده بودند در هنگام دستگیری مورد ضرب و شتم سنگین این نیروهای سپاه پاسدارن قرار می گیرند و بنا به گزارشی موثقی تاکنون این دو نفر به هیچ بیمارستانی منتقل نشده اند و بنا به گزارشاتی هم اکنون در شکنجه گاه اطلاعات شهر سنندج در وضعیت وخیم جسمی قرار دارند. و امکان مرگ و جان باختن این دو فعال سیاسی هر لحظه وجود دارد.

از طرفی دیگر سابقه عمل کرد تاریخی وزارت اطلاعات و سپاه پاسدارن در کردستان و بر خورد با پیشمرگانی که زخمی به دست آنها افتاده اند نشان داده است که این افراد زخمی اغلب زیر شنکنجه و یا خون ریزی شدید جان خود را از داده اند.
از روستاد مرکزی کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی در مورد خطر کشته شدن این دو فعال سیاسی که همکنون در زیر شدیدترین نوع شکنجه های ممکن اطلاعات هستند هشدار میدهد و تمامی نهادهای مدافع حقوق بشر و انسانهای ازاده را فرا می خواند که از جان این دو حمایت و مانع از کشته شدن این دو فعال سیاسی شوند.
ستاد مرکزی کمپین یاداور میشود که تاکنون هیچ کدام از احزاب کرد مخالف رژیم مسئولیت این چهار پیشمرگه را بهده نگرفته اند. و این امر موجب نگرانی شدید در مورد خطر مرگ این دو شده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر