۱۳۹۰ تیر ۲, پنجشنبه

نگرانی خانواده‌ كمال شریفی‌ زندانی سیاسی کرد نسبت به خیم تر شدن وضعت جمسی وی
خانواده‌ كمال شریفی طی نامه نسبت به وضعیت کمال شریفی ، زندانی سیاسی اظهار نگرانی کردند. در بخشی از این نامه آمده است :
 بیش از 20 روز است كمال شریفی‌ زندانیی‌ سیاسی‌ در زندان میناب از بند عمومی‌ به‌ سلول انفرادی‌ منتقل شده‌‌و ایشان هم به‌ نشانه‌ نارضايى‌ از این عمل زندانبانان دست به ‌اعتصاب غذا زده‌ است. بر اثر  وضعیت وخامتبار زندان‌و ادامه‌ انواع شكنجه‌ها‌  وضعیت جسمانی‌ ایشان  روز به روز روو به‌ وخامت گرایده‌. هم اكنون وضعیت جسمانی‌ ایشان بسیار بد گزارش شده‌ است.
خانواده شریفی سازمانهای بین المللی را مطلع می سازنند که فرزندانشان به خاطر وعض بد زندان و برخورد ناشایست مسئولین زندان دست به اعتصاب غذا زده و چون مسئول زندان در سفر میباشد تاکنون هیچ جوابی به تقاضای شریفی داده نشده است 
خانواده شریفی رژیم جمهوری اسلامی را مسئول وخیم تر شدن وضع جسمی فرزندانشان میدانند و از تمامی نهادهای مدافع حقوق بشر و انسانهای آزاده تقاضا دارند که از جان فرزندشان دفاع کنند.

كمال شریفی‌ در سال 2008 در شهر سقز توسط نیروهای‌ امنیتی‌ حكومت دستگیر شد‌و بعد از محاكمه‌ در دادگاههای‌ سقز‌و سنندج به‌ 30 سال زندان ‌و تیعید محكوم شد.
شریفی‌ از فعالان سیاسی‌ كُرد در كردستان است كه‌ به‌ جرم فعالیت برضد جمهوری‌ اسلامی‌ محكوم شده‌ است. كمال شریفی‌ از روزنامه‌نگاران مستقل و اَزاد كردستانی‌ است كه‌ سالیان درازی‌ در نشریات كُردی‌ می‌ نوشته‌ است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر