۱۳۹۰ خرداد ۳, سه‌شنبه

احضارغیر قانونی دکتر بیژن بید آباد، درویش اقتصاد دان


مأموران ستاد خبری صبح امروز دوشنبه 2 خرداد ماه از طریق تماس تلفنی دکتر بیژن بید آباد این درویش اقتصاد دان را به اداره اطلاعات احضار کردند.
به گزارش خبرنگار سایت مجذوبان نور، شخصی بنام رضایی از سوی اداره اطلاعات ساعت 9 صبح امروز طی تماس تلفنی از دکتر بید آباد می خواهد  خود را به ستاد خبری معرفی کند، اما این درویش نعمت اللهی گنابادی در پاسخ گفت: " احضار شما غیر قانونی است و من به اداره اطلاعات نمی آیم و اگر شما می خواهید مرا ملاقات کنید بگویید تا به شما وقت بدهم" .این مامور با شنیدن پاسخ غیر منتظره  این درویش با لحن تند تری  جای دیگری را برای ملاقات! تعیین میکند ، اما دکتر بیدآباد بار دیگرقبول ننموده  وخواستار توضیح در این خصوص می شود که در پاسخ، علت احضار را  مصاحبه این درویش اقتصاددان با رسانه های خارجی همچون بی بی سی . صدای آمریکا و رادیو فردا عنوان می نماید وبه استناد قانون مجازات اسلامی این عمل را جرم اعلام میکند . اما دکتر بید آباد  متقابلاً آنها را به همین قانون ارجاع داده و می گوید : « از نظر قانون اساسی و قانون مجازات اسلامی مصاحبه اینجانب غیر قانونی نیست و احضار تلفنی  از سوی شما مطابق قانون نبوده وجزء تخلفات کارکنان دولت محسوب می شود». رضایی اظهار میکند شما اقتصاد دان هستید  و یا حقوق دان ؟ بید آباد پاسخ میدهد :« به دلیل رفتار های غیر قانونی مراکز امنیتی امروز همه دراویش گنابادی مجبور شده اند در دفاع از حقوق خویش حقوقدان بشوند .»
در تماس مجدد ماموران  دکتر بید آباد نهایتاً در پاسخ به اصرار آنها مبنی بر ضرورت معرفی خود به ستاد خبری گفت : « شما می توانید از طریق مراجع قضایی بنده را به شکل قانونی احضار نمائید . »
منبع: مجذوبان نور

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر