۱۳۹۰ خرداد ۲, دوشنبه

هاشم خواستار، معلم زندانی به بند اعدامی های زندان وکیل آباد منتقل شده است
بند ۵ زندان وکیل آباد مشهد مجرمان مربوط به مواد مخدر و قاتلین را در خود جای داده است وبنا براصل تفکیک مجرمین در زندان، زندانیان عقیدتی و سیاسی در این بند نگهداری نمی شوند.
به گزارش کمپین بین المللی حقوق بشر، یکی از فعالان حقوق بشر مشهد می گوید: « تا هفته گذشته هاشم خوستار همراه حدود ۴۰ زندانی عقیدتی دیگر نگهداری میشدند، اما اخیرا به سالن ۱۰۲ بند ۵ زندان وکیل آباد منتقل شده است. بند ۵ زندان وکیل آباد مشهد شامل سالنهای ۱۰۱ ، ۱۰۲ ، ۱۰۳ ، ۱۰۴ و ۱۰۵ است که بیشترین مجرمان مربوط به مواد مخدر و قاتلین در این بند نگهداری میشوند که اکثر انها محکوم به اعدام هستند.» وی با ابراز نگرانی در رابطه با سلامتی آقای خواستار افزود:«با توجه به سن و سال زیاد خواستار ، بیماری هایی که ایشان در دو سال گذشته در زندان به آنها مبتلا شده اند و وضعیت وحشتناک سالن ۱۰۲ بند ۵ زندان وکیل آباد مشهد احتمال وقوع هر اتفاقی برای این معلم بازنشسته زندانی که در آستانه ۶۰ سالگی است وجود دارد . هم اکنون مسئولیت جان آقای خواستار با دادستان مشهد و دیگر مقامات قضایی مشهد است که دستور انتقال وی به سالن ۱۰۲ بند ۵ ، بند مخوف زندان وکیل آباد را صادر کرده اند.»
این فعال حقوق بشر درباره علت این انتقال به کمپین گفت:« مسئولان زندان گفته اند که انتقال مهندس خواستار به سالن ۱۰۲ بند ۵ به علت نامه هایی است که آقای خواستار اخیرا از داخل زندان منتشر کرده اند و در راستای تنبیه ایشان است. یکی از مسئولین گفته است خواستار که اینقدر در نامه هایش در رابطه با زندان مینویسد حالا برود ببیند که در بند ۵ چه خبر است.»

رهانا

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر