۱۳۹۰ خرداد ۳, سه‌شنبه

درانفجار و آتش سوزی در پالایشگاه آبادان دو نفر کشته و بیست و پنج نفر زخمی شدنددو نفر بر اثر انفجار و آتش سوزی  در یکی از واحدهای بنزین سازی پالایشگاه آبادان کشته و شماری زخمی شدند. برخی خبرگزاری های ایران  علت این حادثه را  نقص فنی  و برخی دیگر نشت گاز گزارش کرده اند.
به گزارش رادیو فردا، این آتش  سوزی در حالی  روی داد که محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری اسلامی  صبح امروز در سالگرد آزادی خرمشهر برای افتتاح  واحد بنزین سازی به این پالایشگاه رفته بود.
به گزارش فارس از محل حادثه حاكي است، مسئولان حاضر در پالايشگاه آبادان حادثه آتش‌سوزي پالايشگاه همزمان با مراسم افتتاحيه مرحله اول فاز 3 با حضور رئيس جمهور در روز جاري را به دليل نشت گاز مايع فشرده LPG دانستند و اعلام كردند 25 نفر زخمي شده و يك نفر به دليل سوختگي شديد كشته شد.

اين در حالي است كه بنابر گفته شاهدان عيني پس از افتتاح رسمي فاز 3 پالايشگاه آبادان توسط رئيس جمهور و حضور در اتاق كنترل آتش‌‌سوزي نخست رخ داد كه بلافاصله امدادگران و آتش‌نشانان براي مهار آتش در صحنه حاضر شدند اما لحظاتي بعد و پس از مهار اين حادثه آتش‌سوزي دوم رخ داد.
بنابراين گزارش، حضور امداگران و آتش‌نشانان در صحنه ، آتش‌سوزي دوم باعث زخمي شدن 25 نفر شد.

درحالي كه هنوز آمار رسمي از تعداد كشته‌شدگان و مجروحان اين دوحادثه اعلام نشده است، بنابر گفته شاهدان عيني دست كم چهار نفر كشته و 20 نفر زخمي شده‌اند اما منابع رسمي اعلام كرده‌اند يك نفر كشته و 25 نفر مجروح شده‌اند.
دود غليظي همچنان فضاي آسمان آبادان را فرا گرفته است..

رادیو فردا

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر